Günün Tarihi:20 Ekim 2020

Turizm Fakültesi’nden dijital atılım


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Turizm Fakültesi öğrencileri “Otomasyon Programları Eğitimleri” ile iş hayatında daha rekabetçi bir konuma gelecek.

Bölüm bazında

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Turizm Fakültesi öğrencileri okulda aldıkları eğitimlerin yanı sıra sertifika programlarıyla da kendi iş alanlarında nitelikli hale geliyor. Bölüm bazında açılan programları alan öğrencilerin ilgili kuruluşlardan yetkinlik belgesi alacağı eğitimler ile sektörde aranan niteliklere ulaşmaları amaçlanıyor.

 

Müşteri ilişkileri

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan SUBÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık, “Turizm Rehberliği bölümü öğrencileri için Amadeus, Galileo ve Sabre gibi seyahat otomasyon ve biletleme programları, Turizm İşletmeciliği bölümü öğrencileri içinFidelio ve Opera gibi ön büro otomasyon programları ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğrencileri için ise menü yönetimi, maliyet ve materyal kontrol, müşteri ilişkileri ve operasyon yönetimi gibi konularda gelişmeye olanak sağlayan Yiyecek İçecek Otomasyon Sistemleri eğitimi ile öğrencilerin daha donanımlı hale gelmesi için gayret gösteriyoruz” dedi.

 

158 bölümden

Turizm Rehberliği, Turizm İşletmeciliği ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümlerinin doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını belirten Dekan Sarıışık, özellikle geçen yıl açılan Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünün Türkiye’deki toplam 158 bölüm içerisinde 20’li sıralarda yer aldığını ve büyük bir başarı elde ettiğini ifade etti.

 

Mutfak inşaatı

Uygulama mutfağına ilişkin üniversiteden destek alınacağının da altını çizen Dekan Sarıışık, “Sakarya’daki kurum ve kuruluşların da desteğiyle uygulama mutfağının inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacak. İnşaatın kısa sürede tamamlanmasını ümit ediyoruz. Bütün bu çalışmalardan sonra da ilk 10’a girmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. 

4 Eylül 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 410 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU