Günün Tarihi:22 Eylül 2021

Yurt 500 kişilik


Sapanca’da okuyan üniversite öğrencileri için sorun haline gelen barınma konusuna Kaymakam Bilgehan Bayar açıklık getirdi. Kaymakam Bayar’ın açıklamasına göre, Sapanca’da yapılan 500 kişilik KYK yurdu kısa sürede hizmete girecek.

Hazırlıklar tamamlandı

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başlamasına az bir süre kala Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Sapanca’da bulunan eğitim kurumları; Turizm Fakültesi, Sapanca Meslek Yüksek Okulu, Sapanca Turizm Meslek Yüksek Okulu’nda hazırlıklar tamamlandı.  ÖSYM’nin yeni dönemde Sapanca’da  yer alan fakülte ve meslek yüksekokullarına ayırmış olduğu 1040 kontenjandan 985’i doldu.

Bu yıl hizmette

Sapanca’ya gelecek öğrenci sayısının belirlenmesiyle birlikte ilçede yıllarca en büyük sorun haline gelen barınma sorununa Kaymakam Bayar açıklık getirdi. Sapanca’da 500 kişilik KYK yurdunun yapımının tamamlanmasına çok az bir süre kaldığını ve bu yıl hizmete gireceğini açıklayan Kaymakam Bayar, “İlçemizde yapımı devam eden KYK yurdunda çalışmalar tamamlanmak üzere. Yurdun hizmete girmesiyle ilçemizde öğrencilerimizin en büyük sorunlarından biri olan barınma sorunu ortadan kalmış olacak. Ben şimdiden eğitim amacıyla ilçemize gelecek olan öğrencilerime ‘hoşgeldiniz’ diyorum” dedi.

Bölümler ve kontenjan

Kayıtların bitmesiyle birlikten bölümlere yerleşen öğrencilerin sayıları açıklandı. Açıklamaya göre; Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne 50, Turizm İşletmeciliği bölümüne 41, Turizm Rehberliği Bölümüne 62, Turizm Rehberliği (İÖ) Bölümüne 41, Sapanca MYO Bankacılık ve Sigortacılık Bölümüne 103, Bankacılık ve Sigortacılık (İÖ) Bölümüne 82, Dış Ticaret Bölümüne 82, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümüne 103, Halkla İlişkiler Tanıtım Bölümü (İÖ) 49, Medya ve İletişim Bölümüne 62, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümüne 62, Pazarlama Bölümüne 32, Peysaj ve Süs Bitkileri  Bölümüne 47, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümüne 52 öğrenci yerleşti.

Yurdun maliyeti

Sapanca Meslek Yüksek Okulu Binası’nın hemen yanındaki arazide, Kredi ve Yurtlar Kurumu nezdinde TOKİ tarafından inşaatına başlanan yurt binası tamamlanmak üzere. 250 kız ve 250 erkek öğrencinin Sapanca’daki barınma ihtiyacı için tamamlanan yurdun toplam maliyeti 13 milyon 663 bin  lira.

 

5 Eylül 2019 , Perşembe Bu haber toplam 868 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU