Günün Tarihi:27 Ocak 2020

‘Fırsatçılık yapıyorlar’


TMO’nun Karasu’da alım yaptığı depolarda incelemelerde bulunan Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca, “TMO 16 lira 10 kuruştan alım yapıyor. Tüccarlar ise fiyatı 13 lira 50 kuruşa kadar çektirler ve fırsatçılık yapıyorlar. Çiftçi bunu unutmayacaktır” dedi.

İnceleme yaptılar

Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca ve Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık dün Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Karasu’da fındık alımı yaptığı iki depoya giderek incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca, kriterlere uygun şekilde fındığını TMO’ya götüren üreticilerin hiçbir problem yaşamadan ürünlerini teslim ettiklerini ifade etti.

 

Sorunsuz işliyor

TMO’nun fındığı kesintiler düştükten sonra 16 lira 10 kuruştan aldığını belirten Tunca, “ Ödemeler de 15 gün içerisinde yapılıyor. Sistem sorunsuz şekilde işliyor. Şuana kadar 55 yon kadar fındık TMO’ya teslim edilmiş. Ancak üretici fındığını yeni kuruttu. Bundan sonra teslim edilen ürün miktarının çok daha fazla olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

‘Unutmayacağız’

Devletin fındık piyasasına dahil olmasının çok önemli olduğunu sözlerine ekleyen Tamer Tunca, “ Serbest piyasadaki tüccar fırsatçılık yapıyor. Bugün fındık fiyatını 13 lira 50 kuruşa kadar indirdiler. TMO’nun parayı 15 gün sonra ödemesini kullanıyorlar ancak tüccar da piyasada para olmadığı için ödemeleri bir hafta 10 güne ancak yapabiliyor. Üretici TMO’nun varlığından memnun. Tüccarın bu fırsatçılığını da ne çiftçilerimiz ne de bizler asla unutmayacağız” ifadelerini kullandı. 

6 Eylül 2019 , Cuma Bu haber toplam 524 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU