Günün Tarihi:27 Ocak 2020

Böylesi görülmedi!


Akyazı-Mudurnu D-140 Karayolu’nda Akyazı Devlet Hastanesi önüne yapılan ışık ve yaya geçiş sisteminde bariyer unutulunca ortaya tam bir mühendislik fiyaskosu çıktı.

Kaza şikayeti

Akyazı Devlet Hastanesi önünde sık sık trafik kazalarının olması ve meydana gelen kazalar nedeniyle de şikayetlerin artması üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından yola ışık sistemi ve akabinde de yaya geçidi yapıldı.

 

Bariyerden atla geç

“Dünyanın hiçbir yerinde bunu göremezsiniz” dedirten yaya geçidini yayaların kullanması adeta mümkün değil. Sebebi ise yapılan yaya geçidinin bariyerlerin içinde kalması ve yayaların bu yaya geçidini kullanamıyor olması.

 

Tepki geldi

Devlet Hastanesi’ne gelen vatandaşlar yapılan ışık sisteminin kazaları en aza indirdiğini belirterek, “Bu durumu takdirle karşılıyoruz. Ancak biz yayalar için yapılan geçit ise tam bir mühendislik fiyaskosu. Zira o yaya geçidinden hasta olmayan insanın bile geçmesi zor, kaldı ki hastalar geçebilsin. Bu olumsuzluğun ortadan kaldırılması ve geçidin biz yayalar tarafından rahatlıkla kullanılabilir hale getirilmesi şart. Yetkililer yaptıkları hatadan en kısa zamanda dönmelerini istiyor ve bekliyoruz” diye tepkilerini dile getirdiler.

7 Eylül 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 456 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU