Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

Karasu’da güvenli eğitim toplantısı


Karasu Kaymakamı Aziz Mercan yönetiminde 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı açılışı nedeniyle toplantı düzenlendin.

Tedbirler alındı

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı öncesi eğitime hazırlık ve okullarda güvenliğin sağlanması için gerekli tedbir çalışmalarını planlamak ve eğitim hazırlıkları için Karasu Kaymakamı aziz Mercan başkanlığında toplantı düzenlendi. Şehit İbrahim Abanoz Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya İlçe Emniyet Müdür Vekili Uğur Duman, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Mesut Göl, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Okul Müdürleri ile Okul Aile Birliği Başkanları katıldı. Toplantı gündeminde okullar ve çevresindeki güvenlik tedbirleri öncelikle ele alındı.

 

11b in 331 öğrenci

Toplantıda konuşan Kaymakam Mercan, “76 okulumuzda 11 bin 331 öğrenci, 809 öğretmen,31 müdür ve 42 müdür yardımcısı kadrosuyla yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz.  Tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin yeni eğitim öğretim yılını içtenlikle tebrik ediyor, sağlıklı, mutlu  ve başarılı bir yıl diliyorum” dedi.

 

Okul hayatı

Öğrencilere seslenen Kaymakam Mercan, “Sevgili öğrenciler yaşadığımız zamanın en anlamlı varlıkları ve geleceğimizi sahiplenme durumunda olan sizlersiniz. Okullarımızı güzelleştiren, öğrencilerin arkadaşlık ve dostlukları ile öğretmenlerin öğrencilerde birikmiş olan sevgi ve hasretleridir. Güzelce ve emek harcanarak sizler için hazır hale getirilmiş okullarımızın hakkını vererek bu yılı tamamlayacağınıza inanıyoruz. Ümit ediyoruz ki; derslerinize çalışarak, öğrenerek ve okumayı severek okul hayatınızı tamamlayacaksınız. Bugün bizler için nasıl değerliyseniz yarının yetişkini olacağınız dünya içinde değerli  bir insan haline geleceksiniz” dedi.

 

İmar edecekler

İlçede görev yapacak öğretmenlere seslenen Kaymakam Mercan, “Sizlerin emeği, öğrencilerimizin bu kutlu yürüyüşlerinin vazgeçilmezidir. İlginiz, sevginiz ve öğrenciye uzanan merhamet yüklü eliniz insanlığı ve insanımızı imar edecek olan en büyük güçtür. Bu düşünce ile emeklerinizin ve gayretli çalışmalarınızın karşısında duyduğum saygıyı ifade etmek istiyorum. Bu doğrultuda öğrenci merkezli sosyal sorumluluk projelerinin, öğretmenlerin ilgi ve gayreti ile öğrenme ortamlarını daha verimli hale getiren her türlü projenin destekçisi ve takipçisi olmak isteğimizi, bu alandaki heyecan ve kararlığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı özgür ruhlu ve özgüveni yüksek öğrenciler yetiştireceğinize olan inancımız tamdır” diye konuştu.

 

Velilere mesajlar

Velileri unutmayan Kaymakam Mercan, “Değerli anne ve babalar. Öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda yalnız bırakmayacağınıza olan inancımla okullarda ve öğrenme ortamlarında vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkür etmek istiyorum. Eğitim çok bileşenli bir yürüyüştür ve kendimizi bu konuda sorumluluktan sıyrılmadan dört elle çocuğun eğitimine adadığımızda, bunun karşılığını ilk görecek olan anne - baba olarak yine bizler olacağız” dedi.

 

Sabır ve özveri

Mercan, “Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu yatırımı, hedefi yüksek olan toplumlar, asla göz ardı etmezler. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir” dedi.  

 

Eğitim kalitesi

Mercan, “Okullarımız da bu eğitimin alındığı en önemli mekânlardır. Bu nedenle çocuklarımızı hep birlikte bugünden yarının dünyasında söz sahibi olacak şekilde yetiştirmek zorunda olduğumuzdan, ilçemizde eğitim-öğretim hizmetlerinin nitelik ve nicelik açısından kalitesini yükseltmek için önemli yatırımları gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir. Bu anlamda sizlere teşekkür eder, 2020-2021 Eğitim öğretim yılının tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz  için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

9 Eylül 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 731 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU