Günün Tarihi:27 Ocak 2020

‘YOK ARTIK!’ dedirten hırsızlık


D-100 Karayolu üzerinde bulunan Mudurnu Deresi köprüsünün demir korkulukların bir bölümünün kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalınması, ‘Yok artık!’ dedirtmeye yetti.

Jandarma fark etti

D-100 gibi uluslararası Karayolu üzerindeki Akyazı Gebeş mevkiindeki Mudurnu Deresi’nin üzerindeki köprünün yan taraflarında bulunan demir korkuluklarınyok olduğunu fark eden Jandarma ekipleri hemen araştırma başlattı.

 

Kesilme ve sökülme

Korkulukların kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındığı üzerinde duran Jandarma, bir kısmının kesilmiş, bir kısmının ise vidalarından sökülmüş olduğunu tespit etti. Kesilme olması üzerine olayın hırsızlık olduğu kanısına varan Jandarma ekipleri gerekli soruşturmayı başlattılar.

Vatandaşlardan tepkili

 

Fabrikayı yok ettiler

Yoldan geçen vatandaşlar daha öncede Ormanköy’de bir grup hırsızın koca fabrika binasının demir aksamını çalarak yapıyı yok ettiklerini belirterek, “Vatandaşlar olarak daha duyarlı olmalıyız. Böylesi kalabalık ve uluslararası yolda köprünün demirlerini çalmaya kim cesaret edebilir?” dediler.

 

Teşhir edilsinler

Hırsızların işi iyice azıttığını ve devletin köprüsünü bile sökebildiğine dikkat çeken vatandaşlar, “Bize düşen görev ise çalışma bile olsa bunu güvenlik güçlerine bildirmeliyiz. Belki de çalışma bahanesi ile bunları çalıp gittiler. Karayolları da malına sahip çıksın, Jandarma bu işi kameralardan çözebilir. Ama asıl olan çalandan çok, bunları satın alan hurdacılarında tespit edilip ibreti alem için teşhir edilmeliler. Bunlar teşhir edilirse, çalma olayı belki biter” dediler.

 

9 Eylül 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 389 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU