Günün Tarihi:27 Ocak 2020

Arifiye’de güvenli eğitim zirvesi


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlığında Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Konferans Salonunda 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı tedbirleri üzerine toplantı yapıldı.

Toplantıya katılım

Kaymakam Bekir Dınkırcı ev sahipliğindeki toplantıya, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdür V. Güven Alan, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş,İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.

 

İçişleri Bakanlığı

Toplantıda 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılını, ülkemizin geleceği çocuklar ve gençlerin huzur ve güven içerisinde geçirebilmesi için İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Alınacak Trafik Tedbirleri ve Eğitim Öğretim Yılı Tedbirleri konulu emirleri ve diğer hususlar görüşüldü.

 

Denetimler

Alınan kararla arasında, ‘Öncelik dereceli okullar başta olmak üzere okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okullarda kurulan güvenlik kameralarının çalışılabilirliğinin kontrol edilmesi ve Kent Yönetim Sistemine entegrasyonunun tamamlanması, diğer okullarda ise KGYS’ ye entegre şartı aranmaksızın öncelik derecelerine ayrılan okullardan başlanarak okul güvenlik kamera sistemlerinin tamamlanması, çocuklarımızın servislerle güvenli bir şekilde taşınmasına yönelik tedbirlerin alınması ve denetlenmesi, hassas olduğu belirlenen okulların bulunduğu yerlerde uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konusu başta olmak üzere açık sigara satışının önlenmesi’ yer aldı.

 

Metruk binalar

Yine toplantıda, okul çevrelerinde bulunan internet cafe vb. yerlerin denetlenmesi, özellikle okul çevrelerinde metruk statüsünde olduğu tespit edilen binalara ilişkin alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi ile amaca yönelik her türlü ilave tedbirin alınması kararlaştırıldı. Ayrıca 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında alınacak Trafik Tedbirleri kapsamında; servis şoförlerine, rehber personele ve çocuklara verilecek bilgilendirme eğitim faaliyetleri ile servis araçları ve servis şoförleriyle, okul önleri ve çevrelerinde yapılacak denetim faaliyetleri ve alınacak diğer ilave tedbirlerin alınması kararlaştırıldı.

 

Kaymakam istedi

İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı, eğitim – öğretimde öğrenci-öğretmen-veli koordinasyonunun artan oranlı olarak yürütülmesini, eğitim ve öğretim hizmetlerinin maksimum seviyede sunulabilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları, İlçe Belediye Başkanlığı, STK’lar, muhtarlıklar ve okul aile birliklerinin eşgüdüm içerisinde senkronize şekilde çalışma yürütülmesini talep etti.

 

Başarı dileği

Toplantı sonrası Kaymakam Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve beraberindekiler ile birlikte Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu öğretmenleri odasında öğretmenler ile bir araya gelerek yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilediler.  

10 Eylül 2019 , Salı Bu haber toplam 364 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU