Günün Tarihi:12 Temmuz 2020

Afetlere hazırlık sürüyor


Afetlere Hazırlık Yılı kapsamında kamu, kurum ve kuruluşlara yönelik eğitimler devam ediyor.

Tahliye eğitimi

AFAD tarafından verilen eğitimlerin son durağı TEİAŞ 5. Bölge Müdürlüğü çalışanları oldu. TEİAŞ çalışanlarına KBRN farkındalık ve Temel Afet Bilinci eğitimleri verilerek tahliye tatbikatı gerçekleşti. Eğitim ve tatbikata AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, TEİAŞ 5. Bölge Müdürü İbrahim Bal, AFAD eğitmenleri ve TEİAŞ çalışanları katıldı.

 

Müdahale biçimi

AFAD eğitmenleri tarafından sabah gerçekleşen KBRN eğitimlerinde TEİAŞ çalışanlarına, kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer tehditler ve korunma yolları, ekiplerin bulunduğu ortam ve çevrelerde oluşabilecek KBRN tehditlerine karşı müdahale, tespit ve kamu, kurum ve kuruluşlarla müdahale biçimi katılımcılara sunum ve örneklerle aktarıldı.

 

Afet öncesi ve sonrası

AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, afetler öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceği ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler sonrası ilk 72 saat, ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri, ilimizin afetselliği, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, olası bir depremde insanları çoğu zaman binaların ya da binalardaki eşyaların zarar verdiğini anlattı.

 

Mahsur kalanlar

Kaşkaş, “Binlerce can kaybı ve maddi hasarın meydana geldiği 1999 Marmara depremini çoğumuz yaşadık ve biliyoruz. Özellikle biz kamu görevlileri olarak afetlerle ilgili bilgi sahibi ve daha hassas olmak zorundayız. Bu anlamda çevremizdeki vatandaşlarımıza da örnek olmalıyız ve onları afetler konusunda bilgilendirmeliyiz. TEİAŞ tarafından ‘Arama Kurtarma Ekibi’ oluşturulup en kısa zaman saha eğitimlerinin yapılmasını istiyoruz” diyerek teşekkür etti. Daha sonra TEİAŞ binasında tahliye tatbikatı gerçekleşti. Tatbikatta, tüm personel binadan tahliye edilerek içeride mahsur kalan çalışanlar kurtarıldı.

11 Eylül 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 433 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU