Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

Hendek’te eğitim heyecanı


Hendek’te 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Atatürk Anıtına çelenklerin koyulması ile başladı.

Çelenk töreni

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtına çelenk koyulması ile başladı. Hendek Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Belediye Başkanı Turgut Baboğlu, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Hendek İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Süleyman Sercan Candan, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Yeniyüzyıl İlkokulu

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan ve Öğretmenler tarafından Cumhuriyet alnında bulunan Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başlayan 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı etkinlikleri Hendek Yeniyüzyıl İlkokulunda devam etti.

Sizin çabalarınız

Yeniyüzyıl İlkokulu bahçesinde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Kılıç, 2019-2020 Eğitim yılını bugün heyecan, azim ve sevinçle karşıladık. İnsanın ilk eğitim yuvası ailesi, ilk öğretmeni anne ve babasıdır. Biz öğretmenler başarı elde edeceksek bu sizin çabalarınız ve bizimle yapacağınız iş birliği ile gerçekleşecektir. Yeni Eğitim-Öğretim yılının tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çocuklarınız bizlere emanet

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “2019-2020 Eğitim öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Biz hepimiz Öğrenciler için varız, her şey Öğrencilerimiz için. Öğretmenlerimiz, İdarecilerimiz ve Okullarda geleceğimiz olan Öğrencilerimize en güzel Eğitimi verebilmek için. Kıymetli Velilerimiz, Öğrencilerimiz 6 yaşına kadar sizlerin bundan sonra bizlerin çocukları. Bizler onlara gözümüz gibi bakacak ve geleceğe hazırlayacağız” dedi.

15 bin 335 öğrenci

Hendek'te bin 382 okul öncesi, 4 bin 943 ilkokul, 5 bin 122 ortaokul ve 3 bin 888 lise olmak üzere toplam 15 bin 335 öğrencinin örgün Eğitime devam ettiğini, bin 93 kadrolu öğretmen ve yaklaşık 60 ücretli öğretmen görevlendirmesi bulunduğunu belirterek, öğretmenlere seslenen Doğan, “Sizlerin gayreti ile Öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Bizim için önemli olan yarın mezun ettiğimizde onların hayata hazırlanması. İlköğretimin temel amacı bu Öğrencilerimizin hayatı hazırlanmasıdır. Bu anlamda yeni Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor, tüm Öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

En kıymetli hazine

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “İlklerin ne kadar önemli olduğunu sizler kadar ben de biliyorum. Bu sözüm ilk defa okula başlayacak öğrencilerimize ve onların velilerine. Bugünün kıymetini bilelim. Çocuklarımızın da sizlerin de ilk günkü heyecanı kaybetmemesini diliyorum. Değerli yavrularımız, sizler bizim umudumuz, geleceğimiz ve yarınlarımızsınız. Hiç unutmayın ülkemizin en kıymetli hazinesi sizlersiniz. Çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temelinde eğitim vardır” dedi.

Bayrak teslimi

Konuşmaların ardından Öğrencilerinin hazırladığı şiirler ve okul korosu şarkılarının okunması gösterileri misafirler tarafından ilgiyle izlenirken, bayrak teslim töreninin ardından protokol üyelerinin okula yeni başlayan öğrenciler ile birlikte gökyüzüne balon salındı.

 

12 Eylül 2019 , Perşembe Bu haber toplam 470 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU