Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

Orhan Cami’ye çiçekli önlem!


Büyükşehir Belediyesi’nin Orhan Camii Meydanı’nda çay ocaklarına yönelik getirdiği düzenlemenin ardından, bu kez cami bahçesinin de konulacak çiçekliklerle cemaatin isteğine göre şekillendirileceği belirtildi.

Duvarlar kalktı

Orhan Cami’nin duvarlarının kaldırılarak meydan haline getirilmesinin ardından alan çay ocaklarının işgaline uğramıştı. Şikayetler üzerine Büyükşehir Belediyesi bir süre önce çay ocaklarının önlerine çiçeklik koyarak işgallerine sınırlama getirdi. Bu kez de cemaatininisteği üzerine aynı şekilde cami bahçesine düzenleme yapılacağı öğrenildi.

Vakıflar yapıyor

Şu anda camide Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nce sürdürülen tadilat ve yenileme çalışmaları kapsamında caminin bahçesinin yaya yolu ile daha yüksek çiçekliklerle ayrılacağı ve böylelikle cemaatin namaz kılarken yaşadığı rahatsızlığında sona erdirileceği belirtildi. Bu çalışmanın da cemaatin isteği üzerine Büyükşehir Belediyesi’nce yapılacağı öğrenildi.

Orhan Camii’nin duvarlarının yıkılması ile elde edilen meydan çay ocaklarının işgaline uğrayınca şikayet konusu olmuştu. Çay ocaklarına getirilen sınırlamanın ardından bu kez de yaya yolu ile cami bahçesi yine çiçekliklerle ayrılacak.

 

12 Eylül 2019 , Perşembe Bu haber toplam 564 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU