Günün Tarihi:21 Eylül 2021

AK Parti’den istifa ettiler


AK Parti’nin ihracını istediği ve dün ihraç edilmesi beklenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ekibiyle birlikte yıllardır yer aldıkları partilerinden istifa etti.

Üstün’de ayrıldı

Davutoğlu'yla birlikte ihraçları istenen eski vekillerden Sakaryalı Ayhan Sefer Üstün ile Selçuk Özdağ, Abdullah Başcı, eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de istifalarını açıkladı. Davutoğlu istifa açıklamasında, "Yeni bir siyasi hareketi inşa edeceğiz" dedi. AK Parti’den istifa eden bir diğer isim ise Milletvekili Adayı Ender Serbes’te istifa etti.

 

İlkeli siyaset

Serbes dün yaptığı yazılı açıklamasında, “AK Parti kuruluş ilkeleri ile herkesin ortak ihtiyaçlarına/vicdanına uzun yıllar hitap ve hizmet eden ülkemizin kalkınması yolunda büyük katkı vermiş, özverili/değerli kadroların karşılık gözetmeden büyük fedakarlıklarla yürüttüğü devrim niteliğinde siyasi bir harekettir. Üzülerek görmekteyiz ki bu hareket yıllar içinde başlangıç ilkelerinden uzaklaşmış ve özellikle de son yıllarda kollektif düşünce/ilkeli siyaset çizgisinden git gide kopmuştur” dedi.  

 

Yol yürüdüğü

Serbes, “Bu güne kadar bizlerin önceliği AK Parti yönetiminin eksik ve yetersiz olduğu noktalarda kendine çeki düzen vererek ülkemizin ihtiyaçlarına yönelik siyasi faaliyetler üretmesi oldu. Bu süreçte eski Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu ve beraberinde yol yürüdüğü arkadaşlarının ortaya koyduğu yapıcı ve yerinde eleştirilerine kayıtsız kalmamız mümkün değildi. Bu yüzden Sakarya’da yol yürüdüğümüz arkadaşlarımızla 23 Ağustos’ta Sakarya programını düzenleyerek Davutoğlu’nun fikirlerini kamuoyuna duyurabilmesi için bir katkı sunduk” dedi.  

 

İstifa ettim

Serbes, “Sakarya siyasetini takip eden herkes beni Milletvekilliği Adaylık süreci ve sonrasında ortaya koyduğum duruşumdan yakinen tanır. Siyaseten amacımın hiç bir zaman bozmak, yıkmak veya dağıtmak olmadığını tam aksine demokratik ve yapıcı siyasetin gelişmesine katkı sunmak olduğunu çok iyi bilir. Ahmet Davutoğlu’nun da dile getirdiği ilke ve duruş çerçevesinde, bende bundan sonraki süreçte AK Parti çatısı altında siyaset yapamayacağımdan partimden üzülerek istifa ettiğimi tüm Sakarya kamuoyuna bildirmek istiyorum. Biz ve bizim gibi düşünen yol arkadaşlarımız ile önümüzdeki süreçte toplumun hasretini sürdüğü ve ülke menfaatlerine katkı sunacak bir çizgide siyasi yürüyüşümüze devam edeceğimizin bilinmesini isteriz” dedi.

 

 

15 Eylül 2019 , Pazar Bu haber toplam 716 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU