Günün Tarihi:3 Haziran 2020

Bulvar ve Çark'a dokunuş


SESOB Başkanlar Kurulu toplantısında esnaflar ile bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Yenicami’den kalkacak nostaljik tramvayın Millet Bahçesinde son bulacağı çalışma yaptığını söyledi.

Esnafa zarar yok

SESOB’un Başkanlar Kurulu toplantısında esnaflarla sohbet eden Başkan Yüce, Atatürk Bulvarı ve Çark Caddesi ile Millet Bahçesi üzerine yapılan çalışmalardan bahsetti. Yenicami’den kalkacak nostaljik tramvay’ın Çark Caddesi üzerinden Millet Bahçesine giderek duracağını ve şehrin taşımacılık yapan esnaflarına hiçbir zarar vermeyeceğini söyledi.

 

Beyoğlu örneği

Yüce ayrıca Atatürk Bulvarı ve Çark Caddesindeki dükkanlar giydirme yaparak güzelleştireceklerini, dükkanların önüne yapılacak çıkma tek tip tenteler ile insanların alışveriş yaparken ıslanmamasını sağlayacaklarını belirtti. Başkan Yüce, “Gece yarısına kadar üzerinde çalıştığım bir proje var. Yenicami’den Millet Bahçesi’ne kadar yapılacak nostaljik tramvay hattı projesi düşünüyoruz. Bulvarı tamamen yenilemek ve tam ortasından da tramvay geçirmek istiyoruz. İstanbul Beyoğlu’ndaki nostaljik tramvayın bir benzeri olacak” dedi.

 

Kanaat alacağım

Bulvar ve Çark Caddesindeki dükkanları giydirerek şehre güzel bir görünüm getirmek istediklerini vurgulayan Başkan Yüce, “Bunu yaparken Sakarya’nın kanaatini alacağım ve eğer sizler istemezseniz projeyi yapmayacağım. Finans kaynaklarını buluruz. Gerek Avrupa Birliği gerek İslam Bankası veya ülkemize giren kaynaklardan ihtiyacımız olan parayı buluruz. Mühim olan hepimizin bu projeye onay vermesi. Projeyi birkaç kez değiştirdik ama bu kardeşinizin proje çok hoşuna gitti” dedi.

 

Sunum yapılacak

Yüce, “Çark Caddesi’nin ortasından Millet Bahçesi’ne kadar tramvayı çalıştıracağız. Millet Bahçesi tramvayın son durağı olacak. Proje şehre hava katacak ve ulaşımı rahatlatacaktır. Ben bunu Rize’nin Güneysu ilçesinde zaten yapmıştım” diye konuştu. Projeyi merak eden esnaflara Başkan Yüce, “Yakından bu konudaki sunumlarımızı yapacağız. Herkesin görüşünü alacağız” dedi.

 

16 Eylül 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 704 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU