Günün Tarihi:3 Haziran 2020

‘İçim buruk şekilde istifa ediyorum’


Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide görev alması beklenen AK Parti İl eski Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Gürsoy istifa nedenlerini açıkladı.

İstifalar başladı

AK Parti’nin eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Sakarya eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün gibi isimler hakkında aldığı ihraç kararının ardından bu isimler partiden istifa ettiklerini açıklamışlardı. Bu istifaların ardından Sakarya’da yönetimlerde bulunmuş ve Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket eden isimler de partiden istifa etmeye başladılar. Bu isimlerden olan AK Parti il eski yönetim kurulu üyesi Hüseyin Gürsoy yaptığı yazılı açıklamada partiden istifa ettiğini belirtti.

 

Parti için koşturdum

Siyasi hayatına Refah Partisi gençlik kollarında başladığını belirten Gürsoy, “ Refah Partisi sonrasında Bu dava burada bitmeyecek diyerek Ak Parti tüzüğünü okuduğumda tüzükte yazan maddeler, hayalini kurduğumuz ilkeler olduğu için siyasi hayatıma AK Parti çatısı altında devam etmeye karar verdim. Çünkü bu ilkeler hak için mücadele edenlerin ortak ilkeleri idi. Partime hizmet etmek için elinden gelen bütün çabayı sarf ettim.Yönetim kururu üyeliği yaptığım yıllarda aynı yönetimde beraber görev yaptığım arkadaşlarım hiçbir çıkar gözetmeden nasıl çalıştığımın ve nasıl gece gündüz parti için koşturduğumun şahitleridir” dedi.

 

İlkeler değişmeyecek

Gürsoy, “ Lakin gelinen noktada görüyorum ki, Ak Parti kuruluş ilkelerini çoktan unutmuş ve partiye sonradan dahil olmuş arkadaşlar dağdan gelip bağdakini kovmak için yarışa koyulmuşlar. Ama bu dava Ak Parti ile başlamadı ve de Ak Parti ile de bitmeyecek. Kıyamet gününe kadar sürecek olan bu hak ile batılın davası gün gelecek.A partisi ile, gün gelecek B partisi ile gün gelecek C partisi ile yoluna devam edecek.Sayın Başbakanımız Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu’nun dediği gibi,tebelalar değişecek ama bizim aşık olduğumuz o ilkeler değişmeyecek” dedi.

 

Hak dava ilkeleri

Gürsoy, “ Ben ve arkadaşlarım, hangi oluşum ve ya bir parti bu hak davanın ilkelerini terk ederse bizde o partiyi terk edeceğiz.Hangi parti veya oluşum bu ilkeleri şiar edinirse bizlerde bu hareketi sonuna kadar destekleyeceğiz.Çünkü bu dava ve ümmet hiçbir grubun veya partinin tekelinde değirdir,Hangi grup veya parti bu  ilkeleri  hayatında  uygular  ise işte  o grup  veya parti bu davanın bundan sonraki adresidir.Kuruluşunda eleştirilere sonuna kadar değer veren bir partimiz var iken, şimdi eleştiri yapanı, yanlışları söyleyeni hain ilan edecek kadar raydan çıkmış olduğunu görüyoruz.Kuruluş ilkelerini terk eden Ak Partinin bugünden sonra beni temsil edeceğini düşünmüyorum ve aşık olduğum davama başka bir mercide hizmet etmek için kurucu üyesi olduğum Ak Partiden buruk bir şekilde istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

17 Eylül 2019 , Salı Bu haber toplam 654 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU