Avrupalı gençler obezite için geldi17 Eylül 2019, Salı

Gençlik grubu

Türkiye Ulusal Ajansı (www.ua.gov.tr) tarafından desteklenen Erasmus+ projesi kapsamında Sakarya bulunan katılımcılar ‘Obezite ve Sağlıklı Beslenme’ hakkında araştırmalar yapıyorlar. Sağlıklı Yaşam Gençlik Platformu isimli gençlik grubu üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitim Derneği tarafından desteklenen proje, 11 Eylül Çarşamba günü başladı.

 

Çözüm önerileri

Katılımcı gençlerin çalışmaları 19 Eylül Perşembe gününe kadar Sakarya ve ilçelerinde sürecek. Zift Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitim Derneği  liderlerinden Proje Koordinatörü Nuri Bilirgen önderliğinde yürütülen projede katılımcı gençler gerçekleştirdikleri faaliyetler ile ilimizde obezite ile ilgili katılımcı ülkelerin yaptığı çalışmalar, sivil toplum kuruluşları, karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerileri hakkında faaliyetlerde bulunacak.

 

Kültürel çalışma

Katılımcılar obezite ve sağlıklı beslenme hakkında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulunacaklar. Katılımcı gençler aynı zamanda düzenledikleri kültürel faaliyetler ile birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı da elde ederek kültür değişimine öncülük edecekler. 

Bu haber toplam 572 defa okundu.