Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Avrupalı gençler obezite için geldi


Türkiye, Azerbaycan, Macaristan, Gürcistan ve Litvanya'dan toplam 38 genç “Obesity; A Growing Epidemic" isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından onaylanan Erasmus Plus Projesi kapsamında Kocaali ilçesinde obezite ile ilgili çalışmalar yapıyor.

Gençlik grubu

Türkiye Ulusal Ajansı (www.ua.gov.tr) tarafından desteklenen Erasmus+ projesi kapsamında Sakarya bulunan katılımcılar ‘Obezite ve Sağlıklı Beslenme’ hakkında araştırmalar yapıyorlar. Sağlıklı Yaşam Gençlik Platformu isimli gençlik grubu üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitim Derneği tarafından desteklenen proje, 11 Eylül Çarşamba günü başladı.

 

Çözüm önerileri

Katılımcı gençlerin çalışmaları 19 Eylül Perşembe gününe kadar Sakarya ve ilçelerinde sürecek. Zift Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitim Derneği  liderlerinden Proje Koordinatörü Nuri Bilirgen önderliğinde yürütülen projede katılımcı gençler gerçekleştirdikleri faaliyetler ile ilimizde obezite ile ilgili katılımcı ülkelerin yaptığı çalışmalar, sivil toplum kuruluşları, karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerileri hakkında faaliyetlerde bulunacak.

 

Kültürel çalışma

Katılımcılar obezite ve sağlıklı beslenme hakkında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulunacaklar. Katılımcı gençler aynı zamanda düzenledikleri kültürel faaliyetler ile birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı da elde ederek kültür değişimine öncülük edecekler. 

17 Eylül 2019 , Salı Bu haber toplam 571 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU