Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

Ebu Hanzala için toplandılar


Sakarya'da, terör örgütü DEAŞ'ın üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk adına ‘Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme’ suçundan açılan dava Sakarya Adliyesi Ağır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde dün yeniden görüldü.

Tekrar görülecek

27 Haziran 2018 tarihinde karara bağlanmış ancak  İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi Bayancuk hakkında Türkiye’deki diğer mahkemelerinde benzer suçlardan açılmış davalar ile irtibatlı olabileceği gerekçesiyle geri göndermişti. Tekrardan görülen davada mahkeme heyeti davanın Bakırköy 16. Ağır Ceza mahkemesinde görülmesine karar verdi.

Açıklama yaptılar

Hanzala’nın liderliğini yaptığı Tevhid Ekip adı verilen müritleri ise dün Sakarya Adliyesi önünde toplandı. Adliye önünde toplanan yüzlerce kişi “Hocamız için adalet istiyoruz”, “Delilsiz yargılama son bulsun”, “Biz El-Kaideci değiliz”, “Biz İŞİD’ci değiliz” pankartlarıyla Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayancuk’a destek verdi. Grup davanın son bulması ve Bayuncuk’un tutukluluk halinin devamına yönelik kararın alınmasının ardından ise basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını grup adına okuyan Enes Yelgün yargılamanın adaletsiz olduğunu savundu. Açıklamanın ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

 

19 Eylül 2019 , Perşembe Bu haber toplam 2469 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU