Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Güzel Sanatlar’dan duygu yüklü sergi


Milli Eğitim Bakanlığınca yeni eğitim öğrenim döneminin açıldığı ilk iki hafta okullarda düzenlenmesini istediği 15 Temmuz Şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi oldukça anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Sergi açılışı

Etkinlikler kapsamında Atatürk Bulvarı AKM önünde okul öğrencilerinin çizdiği birbirinden güzel ve değerli resimlerin sergisi açıldı. Okul öğrencilerinin şehitlerimiz anısına çizdiği resimlerin sergi açılışına Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Okul Müdürü Recep Borlukçu, Müdür Yardımcısı Mehtap Bilgiç, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Karakalem çalışması

Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve sonrasında yaşanan olayları karakalem olarak resmederek duygularını yansıttılar.  Sakarya Güzel Sanatlar Lisesinin hünerli öğrencilerinin çizdiği resimlerin sergi açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş yaptı.

 

Unutturmayacağız

Öğrencilere konuşan Müdür Durmuş, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ülkeyi karanlık günlere götürecek olduğu anda kahraman Türk milletinin hep birlikte kahramanca darbeye dur dediğini hatırlatarak, “Hain darbe girişimini unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

 

Tebrik ettiler

Müdür Fazilet Durmuş, Okul Müdürü Recep Borlukçu, Görsel Sanatlar Öğretmeni Hüsamettin Özden ve okul öğretmenleri, öğrencilerin çizdiği değerli eserleri yakından inceledi. Müdür Durmuş resimlerdeki Türk Bayraklarının özellikle kırmızıyla çizilmesi nedeniyle öğrencileri ayrıca kutladı.  15 Temmuz hain darbe girişimini anlatan birbirinden mükemmel 19 karakalem resim sergisi ziyaretçiler tarafından ise çok beğenildi. Çalışmaların karakalem olmasına rağmen Tük Bayraklarının renkli olarak yapılması resimlerin değerini daha da yükseltti.

 

Sergilenen resimleri yapan öğrencilerin isimleri ise şöyle: Mukaddes Taşer, Begüm Aylin Algül, Zehra  Can Durak, Sinem Bardakçı, Alperen Dorak, A. Omran, Selim Başer, Esra Tunca, Bertan Çevirgen, Hümeyra Berber, Batuhan Yolcu, Ayşenur Güler, Esra Dursun, Hakan Çelebi, Sümeyye Sert, Cem Ayvaz, Rümeysa Erduran, Sabiha Nur Avazoğlu, ShamsAtnan. Görsel sanatlar öğretmeni: Hüsamettin Özden.

19 Eylül 2019 , Perşembe Bu haber toplam 517 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU