Günün Tarihi:26 Ocak 2021

Masal gibi afet eğitimi


Keloğlan, Pinokyo ve Masalcı Dede kılığına giren AFAD eğitmenleri ve tiyatro sanatçıları, miniklere ‘Afet Çantası Hazırlama’yı öğretti.

Eğlendiler

Afetlere Hazırlık Yılı kapsamında AFAD çalışanları tarafından ilimizde çeşitli yerlerde vatandaşlara bilgilendirme yapılıyor. Afet eğitimleri kapsamında son olarak ilimizde ki AVM’ler de miniklere ve ailelerine ‘Afet Çantası Hazırlama’ yöntemleri anlatıldı. Sapanca Sanat Tiyatrosu sanatçıları, AFAD eğitmenleri ve gönüllüleri ‘Afet Çantası Hazırlama’ oyunuyla Keloğlan,  Pinokyo ve Masalcı Dede kılığına girerek minikleri hem eğlendirdi hem bilgilendirdi.

Materyal

Oyunları izleyerek ‘Afet Çantası’ hazırlama konusunda bilgi sahibi olan minikler AFAD eğitmenlerimize ve gönüllülerimize afet çantasında neler olması gerektiğini AFAD boyama kitaplarıyla anlattı. Oyun sonlarında minikler ve aileleri Afetlere Hazırlık Yılı kapsamında çeşitli AFAD bilgilendirme materyalleri dağıtıldı. etkinlik sonunda AFAD çalışanları tarafından katılımcılara teşekkür edildi.

24 Eylül 2019 , Salı Bu haber toplam 517 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU