Günün Tarihi:23 Şubat 2020

‘Ağlanmayacaksın!’


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, genel ve yerel gündemi değerlendirerek, AK Parti ile MHP’yi eleştirdi.

‘Küçük ortaksınız’

İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya katılan Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’a, İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan ve yönetim kurulu eşlik etti. Dikbayır, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül’ü eleştirerek, AK Parti için ağlanarak oy topladığını söyledi Dikbayır, “Biz aslında beraber çalışalım istiyoruz ama bir korku duvarı var. Bunu bir nebze kırdık ama olmuyor. Bu şehir, bu ülke bizim. Birlikte çalışmamız lazım. Yanlış yapıyorsak eğer bize söylensin. İyi ki AKP milletvekili değilim. Bu Milletvekilinin işi ne? Geçen gördüm; MHP’nin Sakarya Milletvekili ağlanıyor, sızlanıyor. Hayır, ağlanmayacaksınız! Siz iktidara yardımcı oldunuz, küçük ortaksınız. Bu şehirde o insanlara oy istediniz, kefil oldunuz. Biz muhalefet edeceğiz, siz gereğini yapacaksınız. Ya bir iktidar partisi, muhalefet partisi gibi hareket eder mi? Bu şehrin yıllardır süren hastane problemi var. Siz saraya uçak alacaksınız, mercedesler alacaksınız ama bu hastaneyi bitirmeyeceksiniz. Biz bunu konuşmayacağız da ne konuşacağız?” diye sordu.

 

Tank Paletin özelleşmesi

Tank Palet Fabrikasının içinde bulunduğu durumla ilgili olarak konuşan Dikbayır, “Hem iktidarım diye gezeceksiniz hem muhalefet yapacaksınız. Bu milletin zekasıyla dalga geçmeyi bıraksınlar. Bu milletin sabrını, zekasıyla karıştırmasınlar. Üstüne basa basa söylüyorum, diyorlar ki; ‘Tank Palet Fabrikasını özelleştirmedik, 25 yıllığına devrettik’. Bizde ‘neden?’ diye soruyoruz. Sadece fırtına obüsleri ve mühimmat taşıyan poyrazları yaparak yılda 1 milyar 600 milyon dolar ülkeye katkısı var o fabrikanın. Fabrika bizim, makinalar bizim, arazi bizim, mühendis ve işçiler bizim peki biz niye devrediyoruz? Başkası gelip o fabrikada tank yapıp Türkiye’ye satacak, göreceksiniz” dedi.

 

Büyükşehirin geliri

Dikbayır, “Sakarya Büyükşehir Belediyesinin aylık gelirini arttırmak için bir adım attık. Şuanda Sakarya Büyükşehir Belediyesi, aylık ortalama 10 milyon TL daha az para alıyor. Ben bununla alakalı kanun teklifi verdim, bütçe komisyonunda da takip ediyorum. Kanun görüşüldüğü gün teklif sahibi olarak konuşacağım ve peşinde olacağım konunun. Onlara şunu söyleyeceğim; ‘Sakarya halkı size yüzde 65 oy verdi, seçtirdiğiniz milletvekilleri ve başkanları bu insanlara karşı utandırmayın’ diyeceğim” ifadelerini kullandı.

 

10 bin konut yıkılmalı

İYİ Parti olarak yaptırdıkları bir araştırmada olası bir depremde Sakarya merkezdeki 10 bin konutun yıkılacağı bilgisine ulaştıklarını belirten Dikbayır, “Özellikle Sakarya’nın merkezinde hemen yıkılması gereken 10 bin konut var. Sayın Cumhurbaşkanı Suriyelilere sınır ötesinde ev yapmayı düşüneceğine Sakarya’ya kafasını çevirsin ve buradaki insanlara yeni ev yapmaya yardımcı olsun. Önce kendi ülkesinin insanları için çalışsın” dedi.

 

Sakarya geri kaldı

Sakarya’nın ve Sakaryaspor’un hep geri bırakıldığını belirten Dikbayır, “Sakaryaspor’un düzenli bir sabit gelir lazım. Oradan, buradan topladığı paralarla geçici çözümlerle olacak iş değil. Neticede bu şehrin takımı olan Sakaryaspor, bu şehrin gençlerini topluyor ve harika bir seyircisi var. Bakın ben birçok şehir gezdim; Sakarya en kötü 6 şehirden biri. Neden biliyor musunuz? Bu şehir hep bizim çocuk muamelesi görerek geri bırakılmış. Bu şehrin bu halinden kurtulması lazım” dedi.

 

24 Eylül 2019 , Salı Bu haber toplam 642 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU