Günün Tarihi:30 Mayıs 2020

Kursu bitiren sertifika alacak


Trafikte bilinçli gençler yetiştirmek ve eğitmek için Akyazı Belediyesi tarafından İnönü Mahallesi eski Kuzuluk durağı arkasında kurulan Trafik Parkta yeni dönem başladı.

İlk yardım ve trafik

Eğitim ve öğretim yılı çalışmaları başladı. Bu eğitim çalışmaları sırasında ilkokul da eğitimlerini gören öğrencilere konularında uzman olan eğiticiler Sedat Karaali, Hakan Dedecan ve Zabıta Memuru Hasan Baylan tarafından sağlık, ilk yardım ve trafik konularında bilgiler veriliyor ve kursu bitirenlere de belediye tarafından hazırlanan uygulamalı trafik eğitim sertifikası verilecek.

 

Her gün 120 öğrenci

Akyazı Belediyesi yetkilileri Belediyeye ait araçlarla kurslara katılacak olan öğrencileri ve onları yönlendirecek olan öğretmenlerini okullarından bizzat alacak ve geri bırakacak. Her gün 120 öğrenci bu kurslara katılabilecek. Kursa katılan öğrencilere kurs süresi içinde öğrenciler önce animasyon filmi izleyecek ve sonrasında da uygulamalı trafik eğitim görecekler.

 

Öğrencilere tanıtılıyor

Trafik parkta çocuklar için gerekli araçlar, gerçeği aratmayan tüneller, trafik levhaları, yol ve kavşaklar, tren ve tren yolları kursiyer öğrencilere tanıtılıyor. Ayrıca Akyazı trafik parkta öğrenciler ve çocuklar hafta sonlarında serbest bir şekilde eğlenme imkanı bulabiliyorlar.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında ilk kurs katılan okul unvanını ise Ahmet Hasnun Tunçsoy İlköğretim Okulu öğrencileri aldı.

25 Eylül 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 548 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU