Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Akademisyenler liselilerle buluşuyor


İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi işbirliğinde üniversite hocaları, proje okulu liselerde öğrencilere ilk derslerini verdi.

Misafir oluyorlar

MEB’in 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde yer alan hedefler doğrultusunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi iş birliğinde üniversite hocaları proje okulu liselerde öğrencilerle buluşuyor. Eğitim öğretim yılı boyunca devam edecek uygulama kapsamında akademisyenler misafir oldukları liselerde ilk derslerini verdi.

Hocalar ve liseler

Proje kapsamında SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Osman Aydın ile SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soley Ersoy 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi’nde, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Yaman Cevat Ayhan Fen Lisesinde, SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şevket Gür Sakarya Anadolu Lisesi’nde, SUBÜ Öğretim Üyesi Dr. Fatih Kurtuluş Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi’nde, SAÜ Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Zeki Yıldız Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi’nde alanlarıyla ilgili sunumlar yaptı.

Deneyim olacak

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş projeyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “2023 Vizyon Belgemizin hedefleri doğrultusunda gönüllük esasına ve teşvik mekanizmasına dayanan bir sistem dahilinde başlayan uygulamanın öğrencilerimize büyük faydaları olacağına inanmaktayım. Aynı sınıf ortamında gerçekleşen tecrübe ve birikim paylaşımını çok değerli buluyorum. Alanında uzman bilim insanlarımız vasıtasıyla ortaöğretim ve yükseköğretim arasında kurulan bu bağ; proje okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimiz ve görev yapan öğretmenlerimiz için kıymetli bir deneyim olacak, onların görüş açılarını genişletecek ve motivasyonlarını artıracaktır.”

Olumlu

Müdür Durmuş, “Öğrencilerimizin konuları daha farklı yönleriyle görmelerini sağlayacaktır. Öğrenci kazanımları açısından değerlendirildiğinde yeni bir üslupla karşılaşmanın ve farklı bir eğitim ortamı tecrübe etmenin birçok olumlu neticesinin olacağı muhakkaktır. Bu çalışma ile edinilecek her kazanımın eğitim öğretim süreçlerimize azami katkı sağlamasını temenni ediyor, eğitimin topyekûn seferberlik gerektiren bir millet ödevi olduğu hassasiyetini taşıyarak öğrencilerimizle buluşan tüm akademisyenlerimize, projenin uygulanmasına emek veren tüm eğitim yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi

27 Eylül 2019 , Cuma Bu haber toplam 540 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU