Günün Tarihi:23 Şubat 2020

Taşımalı öğrencilerin yemeği öğrencilerden


Vali Ahmet Hamdi Nayir, her hafta yaptığı okul ziyaretleri kapsamında bu kez Adapazarı Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni gezerek okul yöneticilerinden bilgiler aldı.

Kaymakam ve müdürler

Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş’ın da eşlik ettiği ziyarette, Okul Müdürü Arif Türkyılmaz ve öğrencilerin karşıladığı Vali Ahmet Hamdi Nayir ilk olarak okulun mutfak atölyesine uğrayıp burada öğretmen ve öğrenciler ile bir süre sohbet etti. Okul Müdürü Türkyılmaz’dan da yeni dönemdeki eğitim faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

Mutfakta hedef büyük

Okulun Mutfak Atölyesi’nde öğrencilerin hazırladığı yemeklerin Adapazarı’nda taşımalı eğitim yapılan 16 yerde eğitim gören bin 300 öğrenciye dağıtıldığını ve en büyük hedeflerinin il geneline hizmet vermek olduğunu belirten Okul Müdürü Türkyılmaz,  “Hali hazırda 16 derslik ve 5 atölyede 38 öğretmen ve 413 öğrenci ile tam gün eğitim-öğretime devam ediyoruz” dedi.

 

Derslere girdiler

9. sınıflarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ile Fizik dersine katılıp ön büro ve servis atölyelerini gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir, 12. sınıfların girdiği beceri eğitim sınavını da izleyerek öğrencilere başarılar diledi Vali Nayir, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde her milletin mutlaka milli değerlerini, manevi değerlerini, moral değerlerini canlı tutmak istediğini, onun da aile hayatına, toplum hayatına yansıması için uğraş verdiğini söyledi.

 

 

300 bin öğrenci

Vali Nayir, “1 milyon 11 bin nüfuslu Sakarya’mızda Açık Öğretim Liseleri’de dâhil olmak üzere Milli Eğitime bağlı okullarda 200 bini aşkın öğrencimiz var, üniversitelerimizde okuyan 90 bin gencimizi de bu sayının içine katarsak 300 bine yakın öğrencimiz bulunuyor demektir. Bu kadar öğrencinin barındığı ve eğitim-öğretim gördüğü yerleri gezerek sorun ve sıkıntıları öğrenmemiz, varsa yapılması gerekenleri yerine getirip başarılarını da paylaşmak gerektiği kanaatindeyiz. Sizlerin genç ruhundan ve enerjisinden istifade etmeye çalışıyoruz. Öğrenci olmayan diğer 800 bin kişinin de eğitimle ilgisi mutlaka vardır. Çocukları okullarda öğrenim gören ebeveynler ya da eğitimle ilgili ticari bir faaliyet yürüten kişiler de eğitimin birer parçasıdırlar” dedi.

Turizm potansiyeli

Turizme yönelik de konuşan Vali Nayir, “Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm geliri diye bir hedefimiz var. Mesleki ve Teknik okullarımızın işte bu noktada büyük gayretlerine ihtiyacımız var. Sizler gibi bu alanda yetişmiş, eğitim almış kişilere gelecekte ülkemizin çok ihtiyacı olacak. Ülkenin gerçekten elinin emeğiyle üretim sağlayan kişilere ihtiyacı var, sizler de bu mesleki eğitim veren okulu seçerek, ona aday olduğunuzu göstermişsiniz. İnşallah güzel şeyler başarırsınız” dedi.

Dersin gereği

Fizik dersinde kendisinin de 1975 yılında şu anda öğrencilerin bulunduğu sıralarda oturduğunu belirten Vali Nayir, “Her dersin hayatta sizlere faydalı olan yönlerini bulmanız gerekiyor. Matematik öğretmeniniz sizlere hayatın matematik olduğunu belirtip her tarafta bir sayı göreceğinizi, bir hesap göreceğinizi söyleyecektir, Fizik öğretmeniniz de yine hayatın fizikle bağının büyük olduğunu, her tarafta kuvvet göreceğinizi, pencereyi açıp kapatırken Moment diye bir fizik kuralı uyguladığınızı söyleyecektir. Sizler de eğer bu derslerin gereğine inanırsanız, bir işte başarılı olma şansınız daha yüksek olacaktır” dedi.

 

27 Eylül 2019 , Cuma Bu haber toplam 532 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU