Günün Tarihi:20 Ekim 2020

Figen Sakallıoğlu’nda MUN Etkinliği


‘FSALMUN19’ adındaki organizasyonla Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi, şehiriçi ve dışından gelen 122 öğrenciye ev sahipliği yaptı.

Lise öğrencilerinin delege olup Birleşmiş Milletler Kurumlarını temsil ettikleri bir simülasyon olan Model United Nations (MUN) etkinliği büyük beğeni topladı.

Kültür Merkezi

Orhangazi Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte konuşan Okul Müdürü Melik Hayri  Çetinkaya, “Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nde çalışmaya başladığım ilk yılımda böylesine güzel bir organizasyonun parçası olmak benim için büyük bir mutluluktur. Bu sebeple etkinlikte emeği geçen bütün öğrencilerime gönülden teşekkür ederim. Sizlerle gurur duyuyorum” dedi.

Geleceğe hazırlamak

1950’li yıllardan beri düzenlenen konferanslarla öğrencilerin dünyaya bakış açılarını, dünya sorunlarını ele alış tarzlarını değiştirmekte, küresel problemler hakkında fikir sahibi olmalarına ve çözüm önerilerini rahatlıkla dile getirmelerine imkan sağladığını belirten Çetinkaya, “Resmi prosedür ve kurallara göre işleyen MUN aynı zamanda öğrencilerimizi geleceğe hazırlamaktadır” dedi.

2 aylık çalışma

Çetinkaya şöyle devam etti; ”Ülkenizin fikirlerini ve politikalarını en iyi şekilde kavrayıp buna göre hareket etmenizi temenni ediyorum. Sevgili FSALMUN ekibi, 2 aydır canla başla çalıştınız, yoruldunuz. Fakat şimdi çalışmalarınızın meyvesini alma vakti geldi. Değerli delegeler, okulumuzda eğlenceli ve akademik başarısı yüksek vakit geçirmenizi temenni ediyorum. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum”.

Kendi fikirleri     

Model United Nations (MUN) konferansları, öğrencilerin kendilerini birçok yönde geliştirmesine olanak sağlıyor. Delegeler, kendi fikirlerini özgürce paylaşıp savunup küresel sorunlara dikkat çekerek, ortak bir çözüm bulmayı amaçlıyorlar.Öğrencilerin farklı kültürleri araştırmasını ön ayak olup, günümüz dünyası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını da sağlayan bu konferanslar, öğrencilere farklı kültürlerdeki fikirleri saygılı şekilde dinlemeyi ve tartışma ahlakını öğretiyor.

Kaymakamdan tebrik

FSALMUN’19, bütün katılımcıların kişisel ve sosyal gelişimlerinin destekleyip, topluma yararlı bireyler eğitme amacı güdüyor. Haklarını tanıma, fikir ifade edebilme, liderlik etme ve grup çalışması gibi bilumum değerler kazandırmayı amaçlıyor. Okuldaki komite çalışmalarını ziyaret eden Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, okul yönetimini ve öğrencileri böyle anlamlı bir konferans düzenlemelerinden dolayı tebrik etti.

 

27 Eylül 2019 , Cuma Bu haber toplam 745 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU