Günün Tarihi:23 Şubat 2020

Afet bilincini öğrendiler


AFAD Sakarya İl Müdürlüğü, ‘Afetlere Hazırlık Yılı’ kapsamında Arifiye Kazım Karabekir İlkokulu ve Serdivan Mehmet Zorlu İlkokulu öğrencilerine ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri yanında, ‘Afet Çantası’ hazırlanması öğretildi.

Cengiz Topel

Adapazarı Cengiz Topel İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri ‘Afet Çantası’ hazırlayarak, afet ve acil durumlara karşı daha da bilinçli duruma getirilirken, ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri de öğrencilere verilerek afete hazır hale getirildiler.

 

Kazım Karabekir

Arifiye Kazım Karabekir İlkokulu öğrencilerine de AFAD Eğitim Şube Müdürü Nilüfer Cengiz ve eğitim uzmanları afetler öncesi, sırası ve sonrası neler yapılacağını anlattılar. Afetler sonrası ilk 72 saat, ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri ve alınabilecek önlemler öğrencilere aktarıldı. 

29 Eylül 2019 , Pazar Bu haber toplam 403 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU