Günün Tarihi:23 Şubat 2020

CHP’liler ekonomiyi konuştu


CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Son 10 yılda Türkiye ekonomisinde ve hukuk sisteminde neler değişti?” isimli panel dün Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Panel düzenlendi

CHP İl Başkanlığı dün Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde ‘Son 10 yılda Türkiye ekonomisinde ve hukuk sisteminde neler değişti?” isimli bir panel düzenledi. Panele konuşmacı olarak CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Selin Sayek Böke ile PM Üyesi İlhan Cihaner katıldı.

 

‘Müsaade etmeyeceğiz’

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan panelin açılış konuşmasını İl Başkanı Erdoğan Isır gerçekleştirdi. CHP’lilerin kendi aralarında kavga etseler dahi konu Cumhuriyet ve Türkiye olduğunda kol kola girmekten geri durmadıklarını ifade eden Isır, “ Tek adam rejimine karşı Sakarya’da diğer partiler ve STK’larımızla birlikte yürüyoruz. Esnafımızın, çiftçimizin, memurun, iş adamlarının halini hepimiz görüyoruz. Cumhuriyet kazanımlarını sattılar şimdi yer altı kaynaklarını satıyorlar. Savunma sanayini de özelleştiriyorlar. Bize enkaz bırakmaya kararlılar. Ama biz he birlikte onların 2023’deki Cumhuriyeti değiştirme hedeflerine asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

 

Yağma politikası

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ise, “ Türkiye yavaş yavaş bugün içinde bulunduğu noktaya getirildi. Yağma politikaları birer birer hayata geçirildi. Cumhuriyetin kazanımları ciddi şekilde yağmalandı. Çocuklarımıza ciddi bir maliyet bırakıldı. Özel hastane, özel okul gibi kavramlar yoktu. Geçmişte ücretsiz alınan hizmetler ücretli şekilde alınır hale geldi. Bugün gelecekte çocuklarımızın kazanacakları maaşları bugünden ipotek altına alınmaya başlandı. Bu gidişata hep birlikte dur dememiz gerekiyor” dedi. Şeker’in ardından Milletvekili Böke ve PM Üyesi Cihaner de birer konuşma gerçekleştirdiler.  

29 Eylül 2019 , Pazar Bu haber toplam 711 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU