Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

Yaşar Yavuz’a önemli görev


Türk Harb-İş Sendikası’nın 16. Olağan Genel Kurulu hafta sonu Ankara’da gerçekleştirildi. Genel Merkez yönetim kurulunun delegeler tarafından yenilendiği genel kurulda Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz genel sekreterlik görevine seçildi.

İkinci isim

Yavuz oy kullanan 157 delegeden 122’sinin oyunu aldı.  24 bin üyesi olan Harb-İş Sendikasının genel merkezinde 30 yıl aradan sonra Sakarya Şubesinden görev alan Orhan Büyü’nün ardından ikinci isim oldu. Yavuz kendisine destek olan tüm işçilere teşekkür etti.

 

‘Mücadele devam edecek’

Sakaryalı işçilerin yalnız bırakmadığı ve ‘Koca Yürekli Adam’ şeklindeki tezahüratlarla desteklediği Yaşar Yavuz genel kurulda yaptığı konuşmada, “Türk Harb- İş Sendikası’nın 24 bin üyesi var. Ben öncelikle hepsini kucaklamaya geldim. Ancak benim birinci görevim Tank Palet Fabrikası’nda kalan 526 arkadaşımız için dün olduğu gibi bundan sonra da mücadele etmektir. Üyelerimizin hiçbir hak kaybına yaşamaması için sonuna kadar çalışacağım. Ben bu göreve aday olmadım arkadaşlarım tarafından aday gösterildim. Demek ki verdiğimiz mücadele işçi arkadaşlarımız tarafından takdir görmüş. Hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Yeni yönetim

Yavuz’un genel sekreterliğe seçildiği 16. Olağan Genel Kurul’da Harb-İş Sendikası’nın yeni Genel Başkanı Ankara Başkent Şube Başkanı Alaaddin Soydan oldu. Sendika’nın Genel Mali Sekreterliğine aslen Sakaryalı olan Gölcük Şube eski Başkanı Haldun Kurubacak, Genel Başkan Yardımcılığına ise Kayseri Şubesinden Hasan Karaca seçildi.

 

Sakarya’da değişim

Yaşar Yavuz’un genel merkez yönetim kurulunda genel sekreterlik görevine seçilmesinin ardından Sakarya Şubesi’nde ise görev değişikliğine gidildi. Yavuz başkanlık görevini İsa Kaya’ya bırakırken Şube Mali Sekreterliğine Kemal Kılıç, Şube İdare Sekreterliği’ne Emrullah Fatih Koç getirildi. 

30 Eylül 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 982 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU