Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

Schengen SATSO’dan yapılıyor


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile İDATA Danışmanlık A.Ş işbirliği neticesinde Sakarya ve çevre illere vize ve pasaport işlemlerinde hizmet sağlamak için “İDATA Mobil Ofis” hizmete girdi.

Mobil ofis

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binasında faaliyete geçen İDATA mobil ofis ile ticari veya turistik vize talep eden herkes Almanya Schengen Vize başvurusunu İstanbul’a gitmeye gerek kalmadan yapabilecekler. Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından Ankara, İstanbul ve İzmir’de, İtalya Dışişleri Bakanlığı tarafından da İstanbul’da vize hizmetlerinin sağlanması için yetkili tek resmi kurum olan İDATA, Mobil ofis uygulaması olarak sadece Diyarbakır, Adana, Malatya, Çorlu, Kocaeli ve Sakarya’da hizmet veriyor.

 

Zaman tasarrufu

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya ve bölge halkının Schengen Vize işlemlerinin Sakarya’dan yapılıyor olmasının önemli bir zaman tasarrufu olduğunu belirterek bu hizmeti Sakaryalılara sunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

 

Farklı kültürler

Başkan Altuğ açıklamasında şunları dile getirdi: “Şehrimizin ihracat potansiyelinin ve gün geçtikçe ihracata yönelen firma sayısının artması ile birlikte vize ve pasaport işlemlerinde de yoğunluk yaşanıyor. Farklı bir pazarda ticari fırsatları takip etmek isteyen firmalar ve farklı kültürleri öğrenmek isteyen herkes için odamız bünyesinde oluşturduğumuz İDATA Hizmet Ofisi ile gerçekleşen bu hizmetin çok faydalı olacağına inanıyoruz. Hizmete giren Sakarya Mobil Ofisi perşembe günleri, İDATA firmasına ait iki personel parmak izi okutma dahil birçok vize işlemini ilimiz ve bölgemizdeki talep eden herkese sunmaya başladı. İlimize ve bölgemize hayırlı olsun. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası kolaylaştıran, engelleri kaldıran, üreten bir vizyonla çalışmalarına devam edecek.”

 

1 Ekim 2019 , Salı Bu haber toplam 442 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU