Günün Tarihi:28 Şubat 2020

Çiftçilere acele etmeyin uyarısı


Sakarya Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, ilimizde TMO’nun fındık ve mısır alımına başladığını belirterek çiftçilere acele etmeyin uyarısı yaptı.

Tüccarda kalmamalı

Başkan Ateş, “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ilimizde alımlara başlamıştır. Hasadını tamamlayan fındık ve mısır üreticimiz ürünün elden çıkarmak için acele etmesin. Her zaman söylüyoruz çiftçimiz tüccarın eline kalmamalı. TMO artık alımlara başlamıştır ve bu güzel bir gelişmedir. Lisanslı depoculuk faaliyeti kapsamında alınan ürünler değerinde kabul edilecektir.  Sakaryalı çiftçilerimiz için hayırlı olsun” dedi.

Anız yangınları

Dün Sakarya Ticaret Borsası’nın arkasındaki tarlada gerçekleşen anız yangını sonrasında açıklama yapan Başkan Ateş, her geçen gün anız yangınlarına şahit olduklarını belirtti.  Ateş,  “Bazı çiftçilerimiz ve tarla sahipleri yapılan tüm uyarılara rağmen anız yakmaya devam ediyor. Bu yangınların hem toprağa, hem çevreye büyük zarar veriyor. Anız yakanlara gerekli yasal işlemin ve yaptırımların ağır olmasını bekliyoruz. Çünkü dün Borsa’nın arkasında gerçekleşen anız yangının iki itfaiyenin müdahalesi ile güçlükle söndürüldü. Tüm şehri duman kapladı. Bu tarz görüntüleri istemiyoruz. Lütfen uyarılarımızı dikkate alınız” diyerek yetkilere çağrıda bulundu.

Vatandaşlar gelen ihbarlar üzerine, anız yakan kişilere idari para cezasının verilmesi gerektiği belirtildi.

 

1 Ekim 2019 , Salı Bu haber toplam 623 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU