Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

‘Öğrenciler yeni teknolojiyi görerek mezun olmalılar’


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, okul ziyaretleri kapsamında Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.

İnceleme

 Hanlıköy Mahallesi’ndeki Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Kaymakam Dınkırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve İlçe Milli Eğitim şube müdürleri  okulda incelemelerde bulundu. Kaymakam Dınkırcı, okul idarecileri ve öğretmenler ile bir araya gelerek görüş ve talepleri dinledi.

Sermayemiz gençler

 Ülkemizin gelişmesindeki en büyük sermayenin gençlerimiz olduğunu ve gençlerimizin iyi yetiştirilmesinin, iyi eğitim almalarının geleceğimiz için son derece önemli olduğunu belirten Dınkırcı, “Öğrencilerimizin başarısında ve gelişiminde; öğretmen, öğrenci ve veli arasında ki diyalog önemli rol oynar. Bunun gelişmesi içinde  yönetişim içeresinde ortak hareket edilmelidir. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra meslek liselerinde eğitim görmenin avantajlarından yararlanacaklar” diyerek; üniversitelerde ve yüksekokullarda lisans eğitimi görmeleri temennisinde bulundu.

Öğrenciler  ve teknoloji

Teknik liselerin önemine değinen Bekir Dınkırcı, “Günümüz çağında artık teknolojik alet edevat, materyaller kullanılıyor. Öğrencilerimizin gelişen teknolojiye ayak uydurabilmeleri ve  geleceğin nitelikli elemanların yetiştirilebilmesi için Organize Sanayi Bölgeleri’nde yeni teknolojiyi görerek mezun olmaları sağlanmalıdır.  Bu bağlamda sanayi kuruluşları ile işbirliği yapılması ve öğrencilerimize bu konuda destek olunması gerekir” dedi.

Öğrencilerle sohbet

Kaymakam Dınkırcı ve heyeti, Makine Teknolojileri, Metal Teknolojileri, Plastik Teknolojisi alanlarında eğitim verilen atölye ve derslikleri gezerek öğrencilerle çalışmaları hakkında sohbet etti. Özellikle Makine Teknolojileri atölyesindeki makine ekipmanlarının Ülkemizdeki çok az okulda olabileceğine dikkat çekti. Yeni açılan Plastik Teknolojileri bölümü dahil olmak üzere tanıtımının farklı alanlarda yapılmasının önemini vurgulayarak özellikle sanayi, kurum ve kuruluşlarıyla işbirliğinin arttırılmasını talep etti. 

2 Ekim 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 365 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU