Günün Tarihi:4 Mart 2021

İYİ Parti’den istifa çağrısı


İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, “Gerçeklikten uzak rakamlarla piyasadaki güvensizliğin üst düzeye çıkmasına sebep olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak acilen görevinden istifa etmelidir” dedi.

Bakan Albayrak

Başkan Kılıçaslan açıklamasında, “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ve bundan öncekilerden bir farkı olmayan yeni ekonomik program yine hayal kırıklığı yaratmıştır. Göreve geldiği günden bugüne ekonomide hiçbir hedefi tutturamayan,  gerçeklikten uzak rakamlarla piyasadaki güvensizliğin üst düzeye çıkmasına sebep olan Sayın Bakan, en başından beri söylediğimiz gibi acilen görevinden istifa etmelidir. Türkiye artık bu yükü taşıyamamaktadır. Sabah yeni ekonomik programı açıklayıp, iki saat sonra elektriğe %15 zam yapmak, bu milletin zekasıyla alay etmektir.”

Telafisi zor

Selçuk Kılıçaslan, “ Ortaya koyulan büyüme ve enflasyon hedefleri gerçekleşmesi o kadar imkansız hedeflerdir ki bu da piyasaların rahatlamaktan ziyade daha fazla strese girmesine ve ekonomiye olan güvensizliğin had safhaya ulaşmamasına sebep olmaktadır. O nedenle Türkiye ekonomisi artık ayakları yere sağlam basan, sözüne güvenilir ve uluslararası ekonomi piyasalarında saygınlığı olan kişiler tarafından yönetilmelidir. Aksi halde her geçen gün ülkemizi telafisi daha zor sonuçlara sürükleyecektir” dedi.

 

3 Ekim 2019 , Perşembe Bu haber toplam 413 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU