Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Trafiği çocuklar yönetti


Akyazı’da öğrenciler, İlçe Emniyet Müdürü ve Jandarma Trafik ekipleri, ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ projesi kapsamında nöbet tuttu.

Proje

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74.maddesinde 26.10.2018 tarihinde yapılan değişiklikle “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır” şeklinde hükme bağlanması üzerine harekete geçen Akyazı İlçe Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerle, İlçe Jandarma Trafik görevlileri “öncelik hayatın öncelik yayanın”  projesi kapmasında başlattıkları çalışmalara öğrencilerinde katılması ile nöbet tutuldu.

Duyarlılık çağrısı

İlçe Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı polislerin misafiri Konuralp İlkokulu öğrencileri oldu. Gazi Süleyman Paşa Cami önünde gerçekleşen tatbikatta Konuralp İlkokulu öğrencileri ellerinde döviz ve düdüklerle  trafiğe yön verdiler. Konuralp İlkokulu öğrencileri ‘Yaya güvenliğinin bugünkü nöbetçisi biziz’ sloganıyla sürücülerle sohbet etti.  Öğrenciler, “Yaya ölümlerinin en aza indirilmesi, sağlıklı ve güvenli bir trafik akışının sağlanması, insan hayatının her şeyin önünde tutulması için öğrenciler olarak bizler bugün yaya geçitlerinde nöbetteyiz. Sizlerden ricamız biz yayalara karşı daha dikkatli ve duyarlı olmanızdır. Çünkü bizler bu duyarlılığınız sayesinde daha güvenli bir geleceğe ilerleyeceğiz” dediler.

Yoğun katılım

Düzenlenen etkinliğe; Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkan Vekili Mustafa Birincioğlu, Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Öztürk, Jandarma Komutanı Binbaşı Hamit Gencay Taşdemir, Emniyet Müdürü İsa Coşar ve öğrenciler, öğretmenler katıldı.  

4 Ekim 2019 , Cuma Bu haber toplam 492 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU