Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

Akyazı TSO-TOBB’da sona gelindi


Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, 2019 nisan ayında başlanan Akyazı TSO-TOBB İlköğretim Okulu inşaatında incelemelerde bulundu.

Okulu tanıttı

İnceleme sonucu açıklama yapan ATSO Başkanı  Bayraktar, “İhale sonucu yüklenici firma ile yapılan protokol gereği Akyazı TSO- TOBB  İlköğretim Okulu 270 günde tamamlanarak yılbaşında müşavir firmanın incelemesinin ardından Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilerek  eğitim ve öğretime açılacaktır. 6 bin m2 alan üzerine, 2 kat olarak yapılan okulda, özellikle engelli çocuklarımız için asansör bulunmaktadır. Sınıflar  haricinde, fen laboratuvarı, görsel sanat atölyesi, kütüphane, müzik odası, beden eğitimi, toplantı ve kongre salon, öğretmenler ve müdür ve müdür yardımcıları odaları bulunmaktadır.”

Sorun çözülecek

Başkan Bayraktar, “Akyazı’ya  kaliteli ve  modern bir yapıya sahip olacak olan okul inşaatında yaptığımız incelemede hızlı ve kaliteli bir şekilde yapımına devam edildiğini görmekteyiz. Okulumuzun kaba inşaatı bitmiş, pencere doğramaları, kazan dairesi montajı tamamlanmış, sıvası yapılmaya başlamış bulunmaktadır.  Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında ilçemizin yaşayacağı okul sorunu yapımı devam eden  Akyazı TSO-TOBB İlköğretim Okulu  sayesinde  çözüme kavuşacak ve öğrencilerimiz  modern bir okulda eğitim ve öğretim göreceklerdir” ifadelerini kullandı.  

Lise düzeyinde

Yapımı devam eden okulun lise ayarında bir okul inşaatı olduğunu belirten Bayraktar,  “Yaptığımız okulun lise olarak eğitim vermesi gerekirken, Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Akyazı’da lise düzeyinde okula ihtiyacımız yok, acilen ortaokula ihtiyacın olduğunu belirtti. Açığını kapatılması için yapılacak okulun ortaokul olması gerektiği için bize rica da bulundu.  Aslında bizim planımıza göre okul  sağlık  meslek lisesi olarak düşünülüyordu. Milli Eğitim Müdürlüğü biz sağlık meslek lisesine okul tahsis  ettik, eğitim öğretim devam etmektedir demiştir. Bizlerde  Akyazı’da ortaokul ihtiyacı olduğundan ilköğretim olarak açılmasını uygun gördük. Yapımı devam eden okulumuz Akyazı’mıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim dedi.

 

6 Ekim 2019 , Pazar Bu haber toplam 438 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU