Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Süte zam yapıldı


Adapazarı-Serdivan-Erenler-Arifiye Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mahit Tınmaz Ulusal Süt Konseyi tarafından çiğ sütün referans litre fiyatına 30 kuruş zam yapıldığını açıkladı. Tınmaz sütün litre fiyatının 2lira 30 kuruşa yükseldiğini ifade etti.

Sevindirici gelişme

Ulusal Süt Konseyi (USK) 15 Kasım 2019 - 31 Aralık 2020 dönemi için çiğ sütün referans litre fiyatını 30 kuruş artışla 2 lira 30 kuruşa yükseltti. Açıklanan zammın üretici için sevindirici bir gelişme olduğunu belirten Adapazarı-Serdivan-Erenler-Arifiye Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mahit Tınmaz, “ Artan girdi maliyetleri sonrasında para kazanamaz hale gelen üreticimiz için güzel bir karar oldu. Ancak sütün minimum yağ değerinin yüzde 3,6 minimum protein değerinin de 3,2 olması gerekiyor” dedi.

 

Girdi maliyetleri

Yem fiyatlarının dengelenmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Tınmaz, “ Bu fiyat artışının üreticiye olumlu etki yapması için yem fiyatlarının artışının önüne geçilmelidir. Süte yapılan zammın ardından yem de zamlanırsa üreticinin kazancı olmaz. Bizim isteğimiz süt fiyatlarının çok fazla yükselmesi değil üreticimizin kar marjının artmasıdır. Girdi maliyetlerinin azaltılması zam yapılmasından daha faydalı olacaktır” şeklinde konuştu. 

6 Ekim 2019 , Pazar Bu haber toplam 881 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU