Günün Tarihi:24 Kasım 2020

‘Afet toplanma alanlarına uyarı levhaları konulmalı’


Demokrat Parti (DP) Sakarya il Başkan Yardımcısı Cengiz Karabaş, “Acilen afet toplanma alanları belirlenip, uyarı levhalar konulmalıdır. En ideal alanlar okul bahçeleri ve mesire alanlardır” dedi.

Karabaş sordu

Başkan Karabaş, “Deprem acısını daha önce defalarca yaşamış bir ülkeyiz; ancak bu afetlerden ne kadar ders aldığımız tartışılır. Bundan iki hafta önce İstanbul’da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hepimiz büyük korku yaşadık.  Gördük ki deprem anında ve sonrasında neler yapacağımızı bilmiyoruz.  Buradan yetkililere soruyorum Sakarya merkez başta olmak üzere diğer ilçelerde afet toplanma alanı var mı? Varsa kaç tanedir? Maalesef görünüyor ki hala afet toplanma alanımız yok.”

Seferberlik

Cengiz Karabaş, “Gündelik işler arasında bu deprem için bir hazırlık yapmıyoruz. Toplanma alanı var ise de ya ticaret alanı halindedir ya da o alan üzerinde betonlaşmalar bulunuyordur. Acilen afet toplanma alanları belirlenip, uyarı levhalar konulmalıdır. En ideal alanlar okul bahçeleri ve mesire alanlardır. Deprem için hazırlıkları toplum olarak seferberlik halinde yapmalıyız. Burada görev yerel yöneticilere iş düşmektedir. Marmara depremi aradan 20 yıl geçmesine rağmen ilimizde çok katlı hasarlı binalarımız var. Bunların hâkimiyeti ise belli değil” dedi.

 

7 Ekim 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 402 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU