Günün Tarihi:18 Eylül 2021

Teleferik için görüşme


Makine Mühendisleri Odası Sakarya Temsilcisi Salim Aydın, Sapanca Kırkpınar’da yapılması planlanan “Teleferik, Mesire alanı ve Kapalı Otopark Projesi”nin ihalesini alan firma yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Açıklama yaptı

Makine Mühendisleri Odası Sakarya Temsilcisi Salim Aydın, “Teleferik, Mesire alanı ve Kapalı Otopark Projesi”nin ihalesini alan Bursa Teleferik AŞ. yetkilileri ile Sakarya MMO Temsilcilik binasında görüşme yaptıklarını açıkladı. Görüşmeye, Bursa Teleferik AŞ’den Burhan Özgümüş ile teknik danışmanın katıldığını söyleyen Aydın, “ Sakarya’dan ise İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, Mimarlar Odası Sakarya İl Temsilcisi Sami Kafadar, Elektrik Mühendisleri Odası adına Turgay Demirgövde ve Jeofizik Mühendisleri Odası adına Serhan Mandacı katılım gösterdi” dedi.

İhale süreci

Firma yetkilisi Burhan Özgümüş’ün ihalenin alım sürecinden bugüne kadar olan süreci detayları ile kendilerine anlattığını ifade eden Aydın, “ Sapanca Belediyesine taahhüt edilen ödemelerin %80inin yapıldığını beyan ettiler.  Yer teslim tutanağını yeri görmeden imzaladıklarını, ancak işe başlayamadıklarını; bunun nedeni olarak ta geçtiğimiz mahalli seçim sürecindeki yeni başkan adayının koltuğuna geçmesinin beklenmesi hususunda belediye tarafından ricacı olunduklarını ifade etmişlerdir” diye konuştu.

Yeni proje

Aydın, “ Kendilerine Kartepe ile Sapanca Kırkpınar ihaleleri arasındaki süreçte katılımcı firma sayısının ne olduğunu sordum. Firma yetkilileri, bu soruya; arada 2 (iki) aylık bir süre olduğunu ve ihale dosyasını alan firma sayısının 4 (dört), ihaleye giren firma sayısını ise 1 (bir) yani kendileri olduğunu beyan etmişlerdir. Bu projenin yer seçiminin yanlış olduğu, kendilerine teknik olarak ifade edilmiştir. İstenildiği taktirde, ekolojik dengeye zarar vermeden bölge halkı ve şehrin yararına olacak alternatif yer tespiti ile yeni proje çalışmalarında kendilerine tam destek verileceği beyan edilmiştir” dedi.

Kararlıyız’

Sami, Aydın, “ Türk Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği Sakarya bileşenleri olarak, projenin mevcut haline karşı olduklarını, aynı zamanda Kırkpınar halkının da bu projenin gerçekleşmemesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını ve bu konuda taviz vermeyeceklerini; bu noktada kararlı oldukları durumları yüklenici firmaya bildirilip kendilerine toplantı için teşekkür edilmiştir” şeklinde konuştu

7 Ekim 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 516 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU