Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

Orman mühendislerine eğitim


Geyve Orman İşletme Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde, Orman Mühendislerine ve İşletme Şeflerine meslek içi eğitim verildi.

Konuşmacılar

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü’nün çok amaçlı salonunda yapılan eğitim seminerinde ve saha uygulamalarında; Halil Karademir ( Sakarya Orman Bölge Müdür Yard.), Mehmet Çalışkan (SOB Orman Yangınlarıyla Mücadele Şb. Müdürü), Süleyman Memiş ( SOB Fidanlık Müdürü), Çetin Barskan (SOB Orman Zararlılarıyla Mücadele Şb. Müdürü), Vedat Dilaver ( SOB Muhakkik) konuşmacı olarak katıldı.

Uygulamalı anlatıldı

Sabah ki uygulamaya, Sakarya Orman Bölge Müdürü olarak yeni atanan Ziya Polat ve Hacer Dilaver (SOB Odun Dışı Orman Ürünleri Şb. Müdürü) katıldı. Eğitimin öğle sonrası bölümü Doğantepe Orman Deposunda başladı. Katılımcılara orman yangını söndürmede kullanılan arazözler ve araçlar tanıtıldı ve kullanımları anlatıldı. Üretilen orman ürünleri hakkında bilgiler verildi. Sorumluluk sahası içinde yer alan bölmede; farklı amaçlarla yapılacak olan kesimlerle ilgili ağaç seçme ve damgalama, ağaç kesimleri ve boylama, yangın önleme yolu çalışmaları uygulamalı olarak anlatıldı. Burhaniye Mahallesi yakınındaki ağaçlandırma sahasında dikim yeri hazırlama, fidan dikimi, sıra ve ara tespit çalışmaları uygulamalı olarak anlatıldı. Uygulama sahalarında eğitime katılanların farklı konulardaki soruları eğitimi veren yetkililer tarafından cevaplandı. 

8 Ekim 2019 , Salı Bu haber toplam 335 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU