BÜYÜK YÜRÜYÜŞ9 Ekim 2019, Çarşamba

Katılım oldukça geniş: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve 7 Ekim’de başlayıp 13 Ekim tarihine kadar devam edecek etkinlikler kapsamında düzenlenen kortej yürüyüşüne Vali Ahmet Hamdi Nayir’in, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba, Sakaryaspor Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Nalbant, sporcular ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Renkli görüntüler: Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde Çark Caddesi önünden başlayıp Dar Sokakta devam eden ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanında son bulan kortej yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

Büyük katkı: Sporcularla bir süre sohbet ederek hepsine başarılar dileyen Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, özellikle amatör branşların geleceğin sporcularının yetişmesine büyük katkısı olduğuna dikkat çekerek, gençlerimizin spora olan ilgilerini artıracak bu gibi organizasyonların da önemli olduğunu ifade etti.

Etkinlikler: Futsal turnuvası ile başlayan ve Halter, Badminton, Hentbol, turnuvaları ile devam edecek olan Amatör Spor Haftası etkinliklerinde, iller Arası Karate Turnuvası, Minikler İl Judo Şampiyonaları düzenlenecek. Ayrıca amatör spor haftası dolayısıyla dün saat 15.00 Serdivan Belediyesi konferans salonunda Yılın Enleri Ödül Töreni de düzenlendi ve başarılı sporcular ödüllerini aldı 

Bu haber toplam 311 defa okundu.

Resim Galerisi