Günün Tarihi:7 Ağustos 2020

Arifiye protokolü mahallerde


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve ilçe protokolü Boğazköy Mahallesi ve Kışlaçay Mahallesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlçe protokolü

Ziyaretlerde Kaymakam Dınkırcı ve Başkan Karakullukçu’nun yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe Müftü Vekili, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Boğazköy Mahalle Muhtarı Ömer Odabaş, Kışlaçay Muhtarı Cemal Aldemir eşlik etti.  Protokol ilk olarak Boğazköy Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

 

Mahalle esnafı

Boğazköy Mahalle Muhtarı Ömer Odabaş, Boğazköy Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Tanju Dönmez ve Boğazköy sakinleri, mahalleleri ile ilgili talep istek ve önerilerde bulundular. Mahalle ziyareti sırasında protokol mahallenin tek esnafı olan aynı zamanda Boğazköy Spor Kulübü Başkanı Günay Ömür’ü de işyerinde ziyaret etti.

 

Enerji santrali

Daha sonra Boğazköy Mahallesinde bulunan Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.’i ziyaret eden ilçe protokolü, Şirket Müdürü Cemalettin Uygun ve Müdür Yardımcısı Semih Kocaman tarafından karşılanarak 15 MWh kapasiteli Doğançay 2. Hidroelektrik Santrali  hakkında bilgiler verildi.  Doğançay 2. Hidroelektrik Santrali  içerisinde incelemelerde bulunan heyet çalışanlara kolaylıklar dileyerek bir süre sohbet etti.

 

114 bin tavuk

Ardından Boğazköy Mahallesinde bulunan Çelikler Yumurta Ltd.Şti.’i ziyaret eden heyet firma sahibi Dursun Çelik tarafından karşılanarak işletme hakkında bilgiler verildi. Firma sahibi Çelik, kendisinin 82 yaşında olduğunu ve 1983’ten beri sektörün içerisinde olduklarını, kümesin 114 bin tavuk kapasiteli olduğunu ve günlük yaklaşık 110 bin yumurta ürettiklerini ifade etti. Kümes içerisinde incelemelerde bulunan Kaymakam Dınkırcı, çalışanlara

kolaylıklar dileyerek bir süre sohbet etti.

 

istekleri dinlediler

Heyet Boğazköy Mahallesinde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Cavit Odabaş ve Geyve İlçesinde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Ahmet Kaya’yı ziyaret ederek hal hatır sordular. Boğazköy ziyareti sonrası Kışlaçay Mahallesine geçen ilçe protokolü vatandaşlarla bir araya geldi. Kışlaçay Muhtarı Cemal Aldemir, Sakarya Kışlaçay Spor Kulübü Başkanı Saffet Alşan, Boğazköy sakinleri, mahalleleri ile ilgili talep istek ve önerilerde bulundular.

 

Tarım ürünleri

Kaymakam Dınkırcı iyaretler sırasında her iki mahallede de ilçenin sahip olduğu, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyelinden bahsederek özellikle toprak tahlili, önleyici sağlık hizmetleri, eğitim, alternatif tarım ürünleri, modern sulama teknikleri, açık-yarı açık hayvancılık, silajlık mısır, damlama sulama sistemleri, meyve yetiştiriciliği, kivi yetiştiriciliği, süs bitkiciliği yetiştiriciliği alanlarında örneklerle açıklamalar yaparak konunun önemine değindi.

 

Tarım sigortası

Ayrıca çiftçilerin yaptıkları tarımsal emekleri güvence ve koruma altına alan TARSİM (Tarım Sigortası) hakkında bilgiler verildi. Sigorta maliyetin %50 ‘sinin Devlet tarafından karşılandığını belirten Kaymakam Dınkırcı, dolu,  fırtına, hortum, yangın, deprem, heyelan, sel ve su baskını, taşıt çarpması ve kar ağırlığı risklerinin neden olduğu tam hasarlar ürünle birlikte veya üründen bağımsız olarak sigorta edilebileceği ifade edildi. Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve daire amirleri kurumları ile ilgili  görev ve sorumluluk alanına  giren  konular hakkında vatandaşların talep ve isteklerini dinleyerek açıklamalarda bulundular.

 

9 Ekim 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 383 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU