Günün Tarihi:5 Ağustos 2021

‘Anne sütü mucizedir’


Büyükşehir Belediyesi ve SAÜEAH işbirliğiyle, anne sütünün önemine dikkat çekmek amacıylasağlıkçılardan oluşan Sağlıklı Sanat Tiyatrosu Grubu’nca sahnelenen,“Anne Sütü Mucizedir” adlı tiyatro gösterisive Prof. Dr. Nursan Çınar’ın söyleşisi ilgi ile izlendi.

AKM’de sahnelendi

Adapazarı Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen, “Anne Sütü Mucizedir” isimli tiyatro ve söyleşi etkinliğine,  Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşepir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Konya Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, SAÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Çakar, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Furkan Beşel, Sağlık İşleri Daire Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı ile çok sayıda izleyici katıldı.

 

İlk dal anne sütü

Prof. Dr. Nursan Çınar, “Emzirme bebeğiniz için en iyi başlangıçtır. Bebeğin sağlıklı olabilmesi ve hayatta kalabilmesi için doğumdan sonra tutunduğu ilk dal anne sütüdür Her bebek için en uygun besin kendi annesinin sütüdür. Emzirme, hem anne hem bebek için en iyi sonuçları veren en ideal beslenme yöntemidir. Yoğun sarı rengiyle sıvı olarak adlandırılan kolostrum, hamilelik sırasında ve doğumdan hemen sonra ürettiğiniz ilk süttür” dedi.

 

Çok önemli

Besin açısından anne sütünün çok zengin olduğunu söyleyen Çınar, “Süt bebeğinizi enfeksiyonlardan korumak için antikorlar içerir. Emzirme, uzun vadede sağlıklı bir çocuk, ergen ve yetişkin nüfus ile sağlık maliyetlerini azaltabilir. Emziren annelerde daha sağlıklı olacakları için anne sağlığı ile ilgili harcamalar azalır. Bu bakımdan emzirme hem sağlık açısından hem ekonomi açısından çok önemlidir” dedi.

 

Bizim göz bebeğimiz

Programın ardından değerlendirmelerini paylaşan Başkan Ekrem Yüce, “Çocuk sağlığı ve gelişimi konusunda bilinçli bir toplum hedefiyle düzenlenen programda emeği geçen herkesi kutluyorum. Sağlıklı bireylerin yetişmesinde aile faktörünün önemi büyük. İnşallah bizler de çeşitli programlarla vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Tıp Merkezimizle hemşehrilerimize hizmet sunacak, gelecek nesillerimizin sağlıklı yetişmesine katkılar sağlayacağız. Rabbim tüm hemşehrilerimize sağlıklı, mutlu yarınlar temenni ediyorum” dedi.

 

10 Ekim 2019 , Perşembe Bu haber toplam 485 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU