Günün Tarihi:7 Haziran 2020

‘Anne sütü her bebeğin hakkıdır’


Türkiye genelinde 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan ‘Emzirme Haftası’ kapsamında Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Akyazı Devlet Hastanesi işbirliği içinde hastanede açılan stantta gebelere, emziren annelere ve yakınlarına danışmanlık hizmeti verildi.

Beslenme hakkı

İlçe Sağlık müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, “Yarınlarımızın daha sağlıklı olması, bütün bebeklerimize anne sütüyle beslenme hakkının verilmesi, hiçbir bebeğin bu haktan mahrum bırakılmaması, konunun önemi ve gündem oluşturması amacına yönelik 1-7 Ekim tarihleri tüm dünyada Emzirme Haftası olarak kutlanmaktadır. Bizde İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Başhekimliği ile ortaklaşa olarak hastanemizde açtığımız stantta sütün önemi detaylı bir şekilde anne adaylarına, emziren annelere ve yakınlarına anlatılmaktadır” dedi.

 

Güven duygusu

Dr. Gülşah Yılmaz açıklamasında emzirmenin yararlarını da şöyle izah etti; “ Emzirme, anne ve bebek arasındaki bağı güçlendirir. Bebeklerde mutluluk ve güven duygusunu geliştirir. Bebeğin psikolojik gelişmesini olumlu etkiler. Bebeğin çene ve diş gelişimini sağlar. Anneyi meme kanseri, rahim ağzı kanseri, yumurtalık kanseri gibi kadınlara özel kanser türlerinden kısmen korur. Anneyi ileri yaşlarda kemik erimesinden korur. Şeker hastası annelerde insülin ihtiyacını azaltır.” 

10 Ekim 2019 , Perşembe Bu haber toplam 370 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU