Günün Tarihi:7 Haziran 2020

‘Siyasi şova dönüşmemeli’


Arifiye, Karasu ve Erenler Belediyeleri’nde T.C. ibaresinin konulmaması sebebi ile CHP’nin yaptığı açıklamaları eleştiren MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “Bizim T.C. ibaresini istemememiz gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu siyasi şova dönüşmemeli” dedi.

Söz konusu değil’

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ile CHP İl Başkanı Erdoğan Isır’ın Erenler, Arifiye ve Karasu Belediyeleri’nde T.C. ibaresi olmaması ve meclislerde verilen tekliflere MHP’nin destek vermemesini eleştirmesi üzerine MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar açıklamalarda bulundu. T.C. ibaresi tartışmasının siyasi şova dönüştürüldüğünü ifade eden Akar, “ Bizim T.C. ibaresini istemememiz gibi bir durum söz konusu olamaz. Ancak meclis toplantılarında ve sonrasındaki yaklaşımın daha birleştirici ve uzlaşmacı olması gerekirdi” dedi.

Tavır sebebiyle’

Arifiye’de CHP’nin böyle bir talebi bulunmadığını söyleyen Akar, “Karasu’da yapılan teklif sadece AK Parti’nin oyları ile reddedilmiş. Erenler’de ise sadece Mayıs ayı meclis toplantısında gündeme eklenmesine yönelik bir teklif olmuş ancak orada CHP’li meclis üyelerinin üslubu ve ‘biz yaptık olacak’ yaklaşımı nedeniyle meclis üyelerimizin ret oyu verdiğini biliyoruz. CHP’li meclis üyesinin söylemleri ve tavırları sebebi ile bu durum kaynaklandı” dedi.

Tever ile görüştüm’

MHP’nin tavrının her zaman net olduğunu ifade eden Akar, “ AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile de görüştüm. Kendileri de belediyelerde T.C. ibaresi olmasını istiyorlar. Olmaması için bir neden yok zaten. Bu konuyu siyasi bir şova dönüştürmeye çalışıyorlar bunu yanlış buluyorum. Ben yaptım oldu anlayışı yerine birleştirici bir tavır olsaydı bu durum çoktan çözülmüş olurdu. Ben belediye başkanlarının da buna karşı olmadığını hatta alacakları kararla belediyelere T.C.’yi koyacaklarını da düşünüyorum” diye konuştu.

Zamanlama manidar

T.C ibaresinin layıkı ile tüm kurum isimleri önünde yer alması gerektiğini ifade eden Ahmet Ziya Akar, “ Bu siyasi çekişmeye kurban edilecek bir konu değil. Yapılan yaklaşımın ve açıklamaların yanlış olduğunu düşünüyorum” dedi. CHP bu konu hakkındaki zamanlamasını da eleştiren Akar, “ Ne hikmetse mayıs ayında yaşanan bu olaylar ülkenin yeni bir harekat içerisinde olduğu bugünlerde gündeme taşınıyor ve milliyetçilik sorgulamasına çevriliyor. MHP’nin milliyetçiliğini kimse sorgulayamaz” dedi.

10 Ekim 2019 , Perşembe Bu haber toplam 322 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU