Günün Tarihi:7 Mart 2021

Erenler’de T.C. sorunu


Cumhuriyet Halk Partisi Erenler Belediye Meclis üyesi Özgür Paşaalioğlu, Erenler Belediyesi’ne T.C. ibaresinin uzun süredir verdiği önergeye rağmen konmaması üzerine açıklamada bulundu.

İnceleme

Cumhuriyet Halk Partisi Erenler Belediye Meclis üyesi Özgür Paşaalioğlu, üyeler tarafından Erenler Belediye binasına T.C. ibaresinin eklenmesi için verdikleri önergenin AKP ve MHP üyeleri tarafından ret edildiğini 5 aydır da konu ile ilgili bir gelişme olmadığını söyledi. Özgür Paşaalioğlu bunun üzerine İl Başkanlığına verdiği bilgiler doğrultusunda yapılan incelemelerde, Erenler Belediyesi’nin hiçbir tabelayı doğru bir şekilde kullanmadığı iddia edildi.

Duyarlılık

Paşaalioğlu, “15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan yurttaşlarımız anısına belediye girişine bir anıt yapılmış ve 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizin resimleri ile ölümsüzleştirilmiştir. Tüm kaynaklara baktığımızda şehit sayımız 251 olarak belirtilirken Erenler Belediyesi önüne 238 şehidimizin resmi konulmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız da konuşmalarında şehit sayımızı net bir şekilde ifade ederken, Erenler Belediyesinin bu yanlışlığa düşmesi büyük bir saygısızlıktır. Görüntü olarak yanlarda bulunan tabelalarla farklı bir şekilde görünen anıtın, kısa zamanda düzeltilmesi gerekmektedir. Demokrasi şehitlerimize yapılan bu saygısızlığın düzeltilmesi için, şehrimizde bulunan 15 Temmuz Derneğinin ve Erenler Belediye Başkanının duyarlı olacağını düşünüyoruz” dedi.

 

11 Ekim 2019 , Cuma Bu haber toplam 476 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU