Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

Başkan imamları misafir etti


Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla ilçede görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi.

Destekçiyiz

Kahvaltı programına Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar, Erenler Din Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Cebeci ve ilçedeki  camilerde görev yapan imam ve müezzinler katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın ardından konuşan Belediye Başkanı Kılıç, din görevlilerinin yaptığı manevi hizmetin çok önemli bir görev olduğunu belirterek, “Din görevlileri toplumumuzun ahlaki ve manevi değerlerini topluma taşıyarak ulvi bir görev üstleniyorlar. Biz de belediye olarak  bizlere rehberlik eden din görevlilerimizin destekçisiyiz. İnşallah birlikte hayırlı işlere imza atarak sorunlara hep birlikte çözümler üreteceğiz. Bu vesile ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, ilim ve irfan yolunda din görevlilerimizin başarılı hizmetler yapmalarını diliyorum” dedi.

Askerler unutulmadı

Programda Barış Pınarı Harekatı’na dikkat çeken Başkan Kılıç, “Biliyorsunuz ki Türkiye’nin Güney sınırında, terör koridorunu yok etmek, vatanımızın sınırlarını korumak adına Barış Pınarı Harekatı başlatıldı. Vatanımızın milletimizin huzuru ve birliği için yurt içinde ve dışında özellikle Barış Harekatı’nda terörle mücadele eden askeri birliklerimizin ve güvenlik güçlerimizin muzaffer olması için duacı olmalıyız. Birliğimize dirliğimize göz dikmiş hainlere karşı durarak milli birliğimize sahip çıkmalıyız. Allah, İslam beldelerini camisiz, minarelerimizi ezansız, aziz milletimizi korunaksız ve korunmasız bırakmasın” ifadelerini kullandı.

Manevi destek

Din görevlilerine düşen görevlerden bahseden Kaymakam Karabulut ise, “Din görevlilerimiz şu an ülke sınırlarımızı korumak adına Barış Pınarı Harekatı’nda canını ortaya koyan kahraman ordumuzun başarılı olması için dua okuyarak cephe gerisinde manevi destek vermeli. Terör yandaşlarının yurtdışında yaptığı kara propagandaları dilimizin, gücümüzün yettiği kadarıyla halkımıza duyurarak hain propagandalarını boşa çıkartmalıyız. Bu birlik ve beraberlik ile her alanda muzaffer olacağımıza inanıyorum” dedi.

Dualar edildi

Erenler İlçe Müftüsü Bayraktutar ise, ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ dolayısıyla gerçekleştirilen buluşma programının hayırlara vesile olmasını dileyerek programı düzenleyen Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a teşekkür etti. Kahvaltı programı din görevlilerinin talep ve görüşlerinin değerlendirilmesinin ardından Barış Pınarı Harekatı'nın başarı ile sonuçlanması için Fetih suresi okundu. 

11 Ekim 2019 , Cuma Bu haber toplam 354 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU