Günün Tarihi:25 Kasım 2020

Plastik Teknolojisinde eleman ihtiyacı var


Okul-Sanayi İşbirliği kapsamında Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Ecoplas fabrikasının Genel Müdürü Bülent Yazıcı, 1. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü yetkilisi Harika Kuloğlu Kılıç ve okul-sanayi istihdam koordinatörü Tayfun Serbes Ümit Erdal MTAL’yi ziyaret ettiler.

Temin edilecek

Okuldaki atölyeleri inceleyen yetkililer alanda yapılan üretim çalışmaları hakkında teknik Müdür Yardımcısı Abdülkadir Boz ve Makine Teknolojisi Alan Şefi Mustafa Serdar Mutlu’dan bilgi aldılar. Ayrıca okulda yeni açılan Plastik Teknolojisi alanıyla ilgili ihtiyaçlar belirlenip bunların ne şekilde temin edileceği hakkında fikir alışverişinde bulundular.

 

Plastik kalıpçılığı

Okuldaki eğitim ortamlarında kullanılan makinelerin bu alanda faaliyet gösteren birçok işletmede bile olmadığını dile getiren Ecoplas Genel Müdürü Bülent Yazıcı bölgede plastik kalıpçılığı üzerine yetişmiş usta bulmakta zorlandıklarını, bu nedenle plastik teknolojisi alanının açılmasının önemli olduğunu kaydetti.

 

Yetişmiş eleman

Plastik Teknolojisi alanının öneminin tüm öğrencilere doğru bir şekilde aktarılması gerektiğini ifade eden Ecoplas Genel Müdürü Yazıcı ülkemizin bu alanda yetişmiş nitelikli elemanlara ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu anlamda üzerine düşen her türlü sorumluluğu almaya hazır olduklarını dile getirdi. 

 

Alan açılması

Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Plastik Teknolojisi alanının açılmasını sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sektör temsilcileri adına teşekkür eden Ecoplas Genel Müdürü Yazıcı, öğrencilerin ufkunun açılması için Sakarya ve Gebze'deki fabrikalara yakın zamanda ziyaret düzenleyeceklerini belirtti.

 

12 Ekim 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 577 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU