Günün Tarihi:26 Ocak 2021

‘Tüm belediyelerde T.C olacak’


Bazı belediye isimlerinde T.C ibaresi bulunmamasının gündeme taşınması hakkında gazetemize konuşan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Bu durumun siyasi çıkar elde etmek adına gündeme getirilmesini hoş karşılamıyoruz. Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı ile de görüştük, T.C ibaresini tüm belediyeler kullanacak” dedi.

Açıklama yaptı

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, bazı belediye isimlerinde T.C. ibaresinin bulunmamasının CHP tarafından gündeme getirilmesi hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu. AK Parti Sakarya Yerel Yönetimler Başkanlığının ‘Ekim Ayı Meclis Grup Toplantısı’nda bu tartışmalara son noktayı koyduklarını belirten Yunus Tever, “Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı ile görüştük,  T.C ibaresini tüm belediyeler kullanacak” şeklinde konuştu.

 

Birkaç belediyede

Cuma günü gerçekleştirilen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Yerel Yönetimler Başkanı Enver Tok, Parti Sözcüsü Necdet Tömekçe ile birlikte meclis üyelerini de katıldığı ‘Ekim Ayı Meclis Grup Toplantısı’nda konunun gündeme geldiğini ifade eden AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “T.C ibaresi uzun zamandır bir takım siyasi çevrelerce gündeme gelmiş ve Sakarya’mızın gündemini epeyce meşgul etmişti. Büyükşehirimiz başta olmak üzere partimizin yönetiminde yer alan birçok belediyemizde T.C ibaresi var fakat bir kaç belediyemizde de yok” dedi.

 

Art niyetli

Tever, “Göreve gelen belediye başkanlarımız tabelalarında herhangi bir değişikliğe gitmedi. Bu söz konusu olay tamamen belediye yönetimin iradesinde olan bir yetkidir. Şimdi bu konuyu gündeme getiren siyasi partilerin bazı belediyelerinde bile maalesef T.C ibaresi yer almıyor. Bu durumu art niyetli olarak okuyor ve bir siyasi çıkar elde etmek adına zaman zaman gündeme getirilmesini parti olarak hiç hoş karşılamıyoruz” dedi.

 

‘Olmazsa olmazımız’

Tever, “Bu duruma son meclis grup toplantısında topyekun el attık ve belediye başkanlarımızdan bu konuda bütüncül bir irade ortaya koyarak gündemlerine almasını istedik. Türkiye Cumhuriyeti bizim olmazsa olmazımızdır. Hiçbir vatandaşımızın ve siyasimizin artık bu hassas konuyu tartışmaya açmayacağını umut ediyorum. Ülkemizdeki tüm siyasi partilerin Barış Pınarı Hareketı’nda ortak davranış ve tutum sergilediği bu ortamda, bizlere düşen ali çıkarlarımızı ve değerlerimizi korumaktır” diye konuştu.

 

El birliği ile

Tever, “Türkiye'nin ve Türk milletinin menfaati söz konusu olduğunda tüm partiler birlikte hareket etme erdemine sahiptir. AK Parti olarak bizde bize düşen görevin sorumluluğu içerisinde böyle bir ortak karar aldık. Mehmetçiğimiz bugün sınırda destansı bir mücadele verirken gündemi basit bir şekilde meşgul edecek bu tarz konuyuda el birliği içerisinde son vermiş olduk. Kararın tüm belediyelerimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

14 Ekim 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 535 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU