Günün Tarihi:23 Haziran 2021

İYİ Parti Erenler’den okul tepkisi


İYİ Parti Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman, Küpçüle yapımı duran okul binasının durumuyla ilgili olarak Erenler ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sorular yöneltti.

Firmalar bırakıp gitti

Duman yazılı açıklamasında, “Küpçülerde yapım ihalesi yapılan ve sonrasında yüklenici firma işi yarım bırakıp gidiyor tekrar ihale yapılıyor ve gelen firma tam işe başlayacak oda işi bırakıp gidiyor. Son ihale tarihi 16/10/2019 ve işin teslim süresi 60 gün olarak dosya hazırlandığı bilgisine ulaştık. Soruyoruz; 1’nci ihaleyi alan firma bırakıp gittiği ve ihale şartnamesine uymadığı için herhangi bir cezai işlem uygulandı mı? 2.ci ihaleyi alıp ekipmanlarını getirip daha işe başlamadan bırakıp gidene ceza yazıldı mı? 1.ci firmanın bırakıp gitme gerekçesi ve sebeplerini kamuoyunun ve küpçüler halkının bilmesi gerekir? 2’nci firma neden işe başlamak üzereyken bırakıp gitti ? Son ihale şartnamesi mevcut yapı üzerine işin devam etmesi üzerine midir?” diye sordu.

 

‘Haklarını savunuyoruz’

Duman, “Küpçülerde yaşayan insanların sıkıntıları dinledik ve insanlar 3 yıldır servis parası ödemekten bıktıklarını, dibimizde bulunan okul neden bitmiyor diyorlar. 3 çocuklu bir aile servis parası verirse 540 TL yapar. Yapar asgari ücretle geçinen insanlar var yazık değil mi? Bu insanlara servis ücreti ödeyemeyen aileler yakın çevre okullara yürüyerek gidiyor ve Karasu çevre yolunu karşıya geçmek zorunda ve o bölgede insanların kullanabileceği bir üst geçit var fakat oda atıl durumda kullanılamıyor. Çocuklar yoldan karşıya geçmeye çalışırken büyük tehlike atlatıyorlar. Bizde doğal olarak Erenler insanının dertlerini dinliyor ve haklarının savunuculuğunu yapıyoruz” dedi. Duman, Çarşamba günü okulun yeniden ihale çıkacağını ve yapımının ne zaman tamamlanacağını merak ettiklerini, 3 yıldır atıl durumda olan, filiz demirleri açıkta ve korozyona uğramış durumda olan binada testlerin yapılıp yapılmadığını da sordu.

 

14 Ekim 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 592 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU