Günün Tarihi:26 Ekim 2020

‘Konutlar devredilecek mi?’


Cumhuriyet Halk Partisi Erenler Belediye Meclis üyesi Özgür Paşaalioğlu, “Erenler’de kentsel dönüşümle yapılan konutlar da devredilecek mi?” diye sordu.

Dönüşüm

Erenler Belediye Başkanı Favzi Kılıç’a Yaşam Merkezi’ndan sonra Kentsel Dönüşüm’le ilgilerde soru yönelten Meclis üyesi Paşaalioğlu, “ Erenler Yaşam Merkezi'ni işletme masraflarını bahane ederek Büyükşehir’e kiralama yöntemiyle devreden belediye, yapımı yaklaşık 3 yıl önce tamamlanan ve belediyeyi büyük bir borca sokan yaklaşık 144 dairelik Kentsel Dönüşüm projesini acaba bu sefer kime devredecek?    Soruyorum, 3 yıldır boş duran bu daireler için; Erenler halkının parasını bu şekilde savurmaya hakkınız var mı?  Bu daireler 3 yıldır çürümeye terkedilmeyip kiraya verilseydi 4-5 milyon TL gelir elde edilemez miydi? Bu gelir yeni kentsel dönüşüm alanlarının kamulaştırılmasında kullanılamaz mıydı?”

Öneri sundu

Paşaalioğlu, “Madem satamıyor ya da kiraya veremiyorsunuz burası için neden bir proje geliştirmeyi düşünmüyorsunuz? Akıllarda neden hep bir devretmek düşüncesi var? Neden yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımız için sağlık hizmetlerini de alabilecekleri huzurevi formatında bir yaşam köyü, ya da çocuklar için kreş ve eğitim köyü gibi çağdaş, modern ve sosyal belediyecilik ile uyumlu projeler üretemiyorsunuz? Erenler Belediyesi’nin kentsel dönüşümden kaynaklanan borcu ne kadar ve toplam borcun ne kadarına denk gelmektedir?”

Proje üretin

Özgür Paşaalioğlu, “Kentsel dönüşümdeki bu beceriksizlik ortada dururken yeni kentsel dönüşüm çalışmalarından bahsediliyor olması bu yönetim anlayışının Erenler halkının parasını savurmaya ve belediyeyi borç batağına sürüklemeye devam edeceğini göstermez mi? Artık Erenler halkının parası ile yapılan yatırımları devretmeyi düşünmekten vazgeçin, yeni projeler üretin. Üretecek kadrolarınız yok ise bizler yardım etmeye hazırız halk bizleri bunun için seçti. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

16 Ekim 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 395 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU