Günün Tarihi:5 Mart 2021

Adapazarı’nda bütçe 183 milyon


Adapazarı Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda 2020 Mali Yılı Bütçesi yüzde 23 artışla 183 milyon TL olarak kabul edildi.

Onaylandı

Adapazarı Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda 2020 Mali Yılı Bütçesi ve izleyen iki yılın 2021-2022 Mali Yılları Bütçe Tasarısı ve Tahminleri ile ilgili komisyon raporu görüşülerek karara bağlandı. Ekim ayı ilk oturumunda, Adapazarı Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen  5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanun’unun 61 ve 62. maddelerine istinaden hazırlanan 2020 Mali Yılı ve izleyen iki yılın 2021-2022 Mali Yılları Bütçe Tasarısı ve Tahminleri ile ilgili 11 Ekim tarihli Komisyon Raporu görüşülerek karara bağlanırken, Adapazarı Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesi yüzde 23 artışla 183 milyon TL olarak onaylandı.

Mücadele

Meclis toplantısında; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili açıklamalarda bulunan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden, Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Barış Pınarı Operasyonu'nu Adapazarı Belediye Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Kahraman Mehmetçiklerimize kalbi selam, aziz milletimiz için, Adapazarı’mız için çok çalışmaya devam.”

İyi hazırlandı

Konuşmasının başında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne muzafferiyetler dilerken, terör unsurları ile haklı mücadelesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olduklarını vurgulayan MHP’li Meclis üyesi Mehmet İr,  2020 bütçesi ile ilgili muhasebe tekniği açısından iyi hazırlanmış, yatırım ve sosyal hizmetlere ayrılan paydaki artışla göz dolduran bir bütçe olduğunu  söyledi. Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili destek açıklaması yapan ve 2020 Mali Yılı Bütçesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti’li Meclis üyesi Ahmet Başaran, bütçenin cesaretli ve iyi hazırlanmış olduğunu belirterek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hayırlı olsun

 CHP’li Meclis üyesi Haluk Akbay ise, 2020 Mali Yılı Bütçesi’nin çok cesurca hazırlandığı düşüncesini ileterek, “Kolay bir çalışma olmamış, emek verenleri tebrik ediyorum. Tahsilatların daha hızlı ve daha kuvvetli olması gerektiğini düşünüyorum. Bütçeyi destekliyor ve çalışmalarda kolaylıklar diliyorum” dedi.  AK Parti’li Meclis üyesi Evren Çakırsoy, Plan ve Bütçe komisyonunun çalışması ile ilgili bilgiler verdi. Çakırsoy, “2019 yılı bütçesi 148 milyon 800 bin TL olarak belirlenmişti. 2020 yılı Bütçesi 34 milyon 200 bin TL artışla (yüzde 23) 183 milyon TL olarak belirlenmiştir. Hayırlı olsun” diye konuştu.  Adapazarı Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı, 4 Kasım Pazartesi saat 14.00’de gerçekleştirilecek. 

17 Ekim 2019 , Perşembe Bu haber toplam 428 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU