Günün Tarihi:7 Ağustos 2020

‘Sapanca Sağlık Vadisi olacak’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sapanca İlçe Teşkilatının yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Katkı sunmaya devam

Sapanca’da gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında değerlendirmeler yapan Başkan Yüce, yeni projelerle ilçenin gelişimine katkı sunmaya devam edecekelrini ifade etti. Toplantıya Başkan Ekrem Yüce’nin yanı sıra Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel ve yönetiminin yanı sıra dizi oyuncusu Tahsin Taşkın’da katıldı.

 

Turizm hareketliliği

Sapanca için önemli yatırımları hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Bizlerden desteğini esirgemeyen Sapancalı hemşehrilerime, her zaman yanımızda olan teşkilatımızın değerli üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Sapanca; doğasıyla, kültürel çeşitliliğiyle, coğrafi konumuyla şehrimizin çok önemli merkezlerinden biri. Yatırım ve çalışmalarımızı ilçe belediyemizle birlikte her daim sürdüreceğiz. İnşallah Sapanca cazibe merkezi olmaya devam edecek, turizm hareketliliği artacak” dedi.

 

Şifa merkezi olacak

Başkan Yüce, “Hâlihazırda bildiğiniz üzere Sakarya için önemli projelerimiz var. Sapanca’ya da Sağlık Vadisini kurarak en büyük değerlerden bir tanesini oluşturmuş olacağız. Bu proje sayesinde Sakarya ile sağlık tekniklerini buluşturacağız. Sadece doğa turizmi değil, sağlık turizmi de vadiyle birlikte artacak. Türkiye’nin hatta farklı coğrafyalardan da insanlar Sakarya’ya gelip şifa arayacaktır. Şehrimizin kalkınması açısından da çok önemli bir çalışma olacaktır. Rabbim hayırlısıyla sonuçlandırmayı nasip etsin” dedi.

 

15 bin ton asfalt

6 aylık süre içerisinde Sapanca için yapılan yatırımlar hakkında konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Sapanca’da 6 aylık süreçte toplam maliyeti 2,5 milyon olan Hacımercan, Dibektaş ve Nailiye mahallelerinde 12 kilometrelik güzergâhı yeniledik. Bu asfalt çalışmalarımızı sırasında 15 bin ton sıcak asfalt kullandık. 15 milyonluk yatırımla hayata geçirilen Sapanca İçmesuyu Projesi ile Hızırilyas Su Yönetim Merkezi'nde son teknoloji ile arıtılan birinci sınıf İçmesuyu 19 kilometrelik hatla Sapancalı hemşehrilerimizin musluklarına ulaştıracağız. Proje kapsamında inşa edilen 3 bin metreküplük depo ile mevcut bulunan 3 bin ve bin metreküplük iki deponun yenilenme çalışmaları sürüyor. Yatırımımızla birlikte Gazipaşa, Güldibi, Yeni, Rüstempaşa, Çayiçi, Camicedit ve Kuruçeşme Mahallelerini yerel kaynakların yanı sıra alternatif bir içmesuyu kaynağına kavuşturmuş olacağız. Sapanca Spor Tesisleri de artık tamamlandı. İnşallah açılışını hep birlikte gerçekleştirecek, ilçemizin spor geleceğine kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye tanıyacak

Başkan Yüce, “Sosyal Gelişim Merkezimiz ile ilçemizin sosyal yaşantısına, toplumun en önemli yapıtaşı olan ailelerimize, engelli kardeşlerimize dokunuyoruz. Bini aşkın öğrencimiz yeni dönemde de eğitimlerine başladı. Bu ilgiyi çok önemli buluyor, geleceğimiz olan gençlerin bu merkezlerden çıkacak olmasından mutluluk duyuyorum. Şehrimizin doğal ve tarihi güzelliklerini gündemimize aldık ve Sakarya Bir Başka sloganıyla bir kampanya başlattık. Sosyal medyada, şehrin farklı noktalarında tanıtıcı materyallerle kampanyamızı sürdürüyoruz. Çok şükür güzel geri dönüşler alıyoruz. Sizleri de kampanyamıza katılmaya davet ediyorum. İnşallah Sapanca Gölü özelinde doğa harikası ilçemizi hem şehrimizin tamamına hem de tüm Türkiye’ye tanıtacağız” sözlerine yer verdi.

 

 

17 Ekim 2019 , Perşembe Bu haber toplam 425 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU