Günün Tarihi:28 Şubat 2020

İstifa netleşirse GENEL KURUL ŞART


Sakaryaspor dernek Başkanı İbrahim Nalbant sağlık sorunları nedeniyle istifa etti ancak mevcut yönetim tüzük gereği başkanın istifasından sonra bir ay içerisinde genel kurul kararı almak zorunda.

Bıraktı: Sakaryaspor dernek başkanı İbrahim Nalbant sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Nalbant’ın bu kararı üzerine toplanan Sakaryaspor yönetimi Nalbant’tan boşalan başkanlık koltuğuna 2nci başkan Hüdaverdi Bahadır’ı getirdi.

Geride: Sakaryaspor A.Ş. başkanı Yaşar Zımba’nın da bu gelişmelerden sonra geride duracağı Sakaryaspor ile ilgili işlere karışmayacağı ifade edildi ancak sağlık sorunları nedeniyle istifa eden Nalbant’ın genel kurulun yapılmaması için istifasını geriye çekip çekmeyeceği de net değil.

Görüştüler: Yöneticiler kendi arasında ki toplantıda başkanlık görevine geçici olarak Hüdaverdi Bahadır’ı getirdi ancak yönetimin tüzük gereği bir ay içerisinde olağanüstü genel kurul kararı almak zorunda kalması Nalbant’ın istifasının kabul edilip edilmeyeceğini gündeme getirdi.

Tüzük ne diyor?

----------------

Genel kurul toplantıları

madde 20

Olağan Genel Kurul toplantılarında, Kulüp Başkanı ile Kulüp Organlarının seçimi iki yılda bir Mayıs ayında;

     mali, idari ve sportif konuların müzakeresi ve ibrası ile ilgili Mali Genel Kurul toplantıları ise her yıl Ocak ayında yapılır.  

     Ancak, Olağan Genel Kurul toplantısına üç ay veya daha az bir zaman kala her ne sebeple olursa olsun Kulüp Başkanlığı’nın boşalması veya Yönetim Kurulu’nun üye sayısı, yedek üyelerin de kurula davetine rağmen salt çoğunluğun altına düşmesi halinde, toplanacak ilk Olağan Genel Kurul’da Kulüp Başkanı veya yeni Yönetim Kurulu üyeleri seçilir.

    İstifa etmemiş üyeler seçime kadar görevlerine devam ederler. Bu durumda seçilecek yeni Başkan veya Yönetim Kurulu’nun görev süreleri, olağan seçim Genel Kurul toplantısına kadardır.

    Yönetim Kurulu’nun istifalar nedeniyle salt çoğunluğun altına düşmesi veya başkanlığın boşalması, olağan genel kurul toplantısına üç aydan fazla bir süre kala olmuş ise; Genel Kurul, tüzüğün 36/b maddesine göre bir ay içinde olağanüstü toplantıya çağrılır.

18 Ekim 2019 , Cuma Bu haber toplam 499 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU